Kumminki haukkuisit

Anonyymi

mut pystyyn en uskalla lähestyä sua ja syy se ikäero! Miksi rupesit vilkuilemaan mua eikös sulla pitäs olla nuorempaa mies seuraa? Mikä mussa on sellaista miksi haluisit muka olla mun kaa? Vaikka varmaan nuorempiakin olisi... En edes tiedä toimisiko se... Pitäiskö sun miettiä vielä?

12

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tästä tulee niin pitkä lista, että menee ikuisuus kirjoittaa se jos haluat tietää kaikki syyt miksi haluisin olla sun kaa. :)

      On niitä syitäkin miksei se olisi järkevää, mutta yksikään niistä ei liity suhun suoranaisesti.

      Ehkä mun pitäisi yrittää kirjoitella joskus se lista sulle.

      • Anonyymi

        Jos kirjoittaisit suoraan voisin ymmärtää mutta sitä sinä et tee...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kirjoittaisit suoraan voisin ymmärtää mutta sitä sinä et tee...

        Enkö oo kiduttanut sua tarpeeksi jo joskus avautumisillani? 😂


    • Anonyymi

      Minun sydämeen pääse vain harva ja sinä onnistuit. Ikä on ikä muut asiat ratkaisee.

    • Anonyymi

      Jos tunnettaisiin/tutustuttaisiin paremmin niin ymmärtäisit etten ole niin keskenkasvuinen ja lapsellinen että haukkuisin toisia ihmisiä saatikka noin mitättömistä asioista.

      Ikä on vain ikä, persoona ratkaisee. Ikinä ei pitäisi olettaa yhtään mitään, sillä lyö vain turhia kapuloita rattaisiin. Toiset näkee jotain nuoremmissa kun toiset sitten vanhemmissa.

      Koskaan ei voi sanoa mikä toimii ja mikä ei jos ei yritä. Sellaista se elämä on, arvaamatonta, eri asia uskaltaako heittäytyä. Minä uskallan koska silloin tunnen eläväni. En pelkää sydänsuruja, aina niistä on yli päästy jos niitä on tullakseen. Pääasia että kaksi puhaltaa yhteen hiileen, on avoimmuutta ja toimiva keskusteluyhteys.

    • Anonyymi

      Tästä tulee mieleen ettet itse halua? Eihän sitä koskaan voi tietää etukäteen toimiiko. Se on normaalia.

    • Anonyymi

      lässyn lässyn hae ikästäs seuraa papparainen.

      • Anonyymi

        🤣🤔😂 hyvää vappua sinnekin!


    • Anonyymi

      Nyt tuli puskista nuo ennakkoluulot, tosiaan, enpä ole tullut ajatelleeksi....

    • Anonyymi

      Meillä on n. kahdeksan vuotta ikäeroa, se ei ole paljon. Mutta tuskin mulle tämä. Mieti Jenniä ja Saulia aloittaja. Ovat todella onnellisen oloisia yhdessä.

    • Eipä ole miesseuraa, pidän itseäni vanhemmista miehistä.

      Ne, erään silmät <3 jäi katse mieleen, vaikkakaan siinä ei mitään olisi ollut. ... sen ihmeemmin

    • Anonyymi

      Itse haukkuisin pystyyn kaikki ihmiset ketkä eivät pidä kiinni yksiavioisuudesta vastakkaisen sukupuolen ja oman ikäluokan kanssa. Mutta ihan sama jos joku valitsee toisin. Ihmisen teot ovat aina hänen omaksi häpeäkseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19467
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      75
      6452
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6106
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      96
      5910
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      5759
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      99
      5644
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      5073
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4757
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      57
      4106
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3735
    Aihe