Pieru---------

Anonyymi

Eilen sattui outo juttu.

Otsikko saattaa naurattaa ja epäilyttää aloituksen todenmukaisuudesta, mutta vannon, ettei tarkoitukseni ole trollata.

Olin mennyt nukkumaan eilen illalla normaaliin aikaan, selvinpäin ja täysissä sielun-ja ruumiin voimissa.

Huone, jossa nukun on herkkä tuonpuoleiselle ja tunnelmaltaan ollut aina erilainen, kun asuntoni toiset huoneet. Paljon on sattunut kummittelua ja outoja valoilmiöitä sen ajan puitteissa, kun olen tässä asunut, melkein 20 vuotta.

Huoneessa nukkuu lisäkseni suurikokoinen burmanpython-naaraani, noin 1,5 metrin päässä vuoteestani. Käärme ei ole täysin sisäsiisti ja toisinaan saattaa jopa unissaan ulostaa makuupaikkaansa ja pienessä huoneessa kuulen sen hengityksen ja kaikki muut äänet hyvin selvästi.

Juuri, kun olin nukahtamaisillani, kuulin mahtavan melko pitkän, törähdysmäisen pierun, joka päättyi lurahtavaan, vetiseen ääneen, kun osa päästöistä tulee ulos nesteenä. Ääni oli todella kova ja selvä.

Havahduin puoliunesta ikävästi säpsähtäen, hieman jopa pelästyneenä, koska itse en tuohon ollut syyllistynyt, enkä käärmeenkään ollut aiemmin kuullut moista ääntä peräpäästään päästävän!!

Hetken mietin mistä voisi olla kyse, mutta päädyin lopulta siihen, että käärme se oli ulostanut nukkuessaan ja harmittelin, että joutuisin heti aamusta ikäviin ja työteliäisiin siivoushommiin.

Siispä nukahdin uudestaan ja nukuin hyvin aamuun asti ilman turhia keskeytyksiä.

Yllätykseni oli kuitenkin aito aamulla, koska käärmeeni makuualusta oli täysin puhdas!

Pieru ei ollut kummankaan meistä aikaansaama.

Tämä oli täysin uusi kokemus henkimaailmasta minulle. Ehkä joku asuntoni lukuisista hengistä oli huonolla tuulella ja ilmaisi sen minulle peräti näin konkreettisellavtavalla, muuta selitystä en keksi😳

2

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuningas Kojo se vaan oli saanut äänivyöryn, siitä ääni.

      • Anonyymi

        Jos piärette mun korvaani, niin saatan kertoa....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      114
      5356
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2196
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1756
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1116
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      112
      1079
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      82
      1022
    Aihe