Vappupamaus

Anonyymi

Naapurit heräsivät varmaan vappukrapuloihinsa, kun töräytin valtavan lastin pönttöön kunnon karjaisujen kera. Nyt onkin mukavan keveä olo ottaa aamujuomia ja katsella hömppäohjelmia telkkarista. Ehkä vaivun vielä uneenkin.

3

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vatsan toiminnasta kannattaa huolehtia. Kylmis muistaakseni avautui joskus, että saa hädin tuskin kerran päivässä kuonat ulos. Ei ole hyvä juttu.

    • Anonyymi

      Kuulemma jossain olivat paskoneet housuihinsa koko perhe hädissään kun luulivat sodan alkaneen ja taloon jysähtäneen ohjuksen. Oli sellainen pamaus ja karjuntaa kuulunut jostain päin taloa... WC vetäisy oli paljastanutkin pelon aiheettomaksi. Siinä oli perhe helpottuneena nauraneet miten äkkiä paska alkoi haisemaan kämpässä ja pistäneet pyykki koneen ja saunan päälle. 😀

      • Anonyymi

        Tiedän tunteen. Joka ikinen kerta kun käyn paskalla, karhuryhmäläiset saapuvat panssareiden kanssa rappukäytävääni.

        t. Kohtalotoveri


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3388
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1249
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      792
    Aihe