Miksi inkkarikylän ja emolahdentien varrella olevissa asuinrakennuksissa on tosi nokisia kattoja. Ei nuo vuokrakämpät paljon tulijoita houkuta, sanoi eräskin paikkakunnalle suunnitteleva. Kyllä sais vuokranantajat hävetä ja katsoa peiliin. Vai näyttääkö lämpölaitoksen omistavaa tahoa sormella 🤔😄
Likaiset katot
5
69
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kiinnosta ketään, ei tartte ihmetellä jos ihmiset nauraa tämän kylän touhuilla.
- Anonyymi
Hölömö aloitus. Ei ne nokisia ole, homeessa ne on. Rillankiven hallinnon entisajan hoitamattomuuden tulos.
Tulos ja ulos, näin se toimii. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hölömö aloitus. Ei ne nokisia ole, homeessa ne on. Rillankiven hallinnon entisajan hoitamattomuuden tulos.
Tulos ja ulos, näin se toimii.Saharan hiekkaa on tullut Pyhäjärvelle asti, pitäisi rakentaa joku aita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saharan hiekkaa on tullut Pyhäjärvelle asti, pitäisi rakentaa joku aita.
Ehei, punaista en ole täällä nähnyt ja Saharan hiekkaa olen nähnyt oikeasti.
Mene läkäläkälääkäriin ja kiireellä!
- Anonyymi
Mikset mäne puhistamaan älä valita!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596739Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495824Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1745451Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505213Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil214464Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463155Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202956Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282777Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud42740- 852427