HYVÄ, että piilotetut asiat REVITTY AUKI

Anonyymi

Todella parasta , tosi hyvä juttu, että nämä salatut väkivalta asiat on revitty auki ja tullut monenlaisia PALJASTUKSIA.
Nuo ilkan kirjoitukset eivät ole mitään sen rinnalla, että KEPULAISET KÄYTTÄÄ HENKISTÄ JA FYYSISTÄ VÄKIVALTAA IHMISIÄ KOHTAAN.
Kauheita uhkailuja, valehteluja, henkistä väkivaltaa, fyysistä väkivaltaa, perheisiin kohdistuvaa väkivaltaa erilaisilla painostuksilla, toisen omaisuuden vahingoittamista ja tuhoamista, ja kaikenlaisella tavalla sitä HIRVITTÄVÄÄ PAINOSTAMISTA JA UHKAILUA ! Näin käyttäytyy kepu !

ONKO TÄMÄ OIKEIN ?

11

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan sairasta käytöstä, mitenkään ei voi hyväksyä tuota

    • Anonyymi

      Kyllä sitä on perheellinen melkoisessa kuristusotteessa ollut, kun miettii sitäkin kirjoittajaa, joka kertoi täällä 24:sella olevansa maanviljelijä ja kepusta on annettu ymmärtää, että jos ei tottele kepuja niin lainat irtisanotaan. Tiedämme kyllä mitä pankkia tässä tarkoitetaan.

      "Sitä kuusta kuuleminen, jonka juurella asut" saakin tässä valossa uhkaavan ja ahdistavan otteen ihmisestä.

      Perussuomalaiset ei hyväksy minkäänlaisia kiristämisiä ja painostamisia.
      Perussuomalaiset haluaa vaikuttaa siihen, että puoluekirjat, uskonnot tai mitkään muut aate taustat ei määritä sitä, kuka saa työpaikan tai kenet irtisanotaan. Vain koulutus ja työkokemus ratkaiskoon työn saannin.

      Perussuomalaiset ei estä ihmisiä eroamasta puolueestaan, eikä varmasti kosta mitenkään. Jokaisella on oikeus elää omien arvojensa mukaan ja jos haluaa vaihtaa joukkuetta joskus, jos oma ajatusmaailma ei enää vastaa omasta mielestä puolueen suuntaa, niin sehän on jokaisen oma asia. Ja jokainen on samanarvoinen ihminen kuuluipa puolueeseen tai ei. Perussuomalaisille puolue on taho, jossa yritetään hoitaa yhteiskunnallisesti tärkeitä asioita vapaaehtoisten kanssa yhdessä, ei mikään mafiajärjestö, jossa puristellaan ja uhkaillaan.

      Perussuomalaiset vastustaa rakenteellista korruptiota ja hyväveliverkostoja. Lain mukaan on mentävä ja LISÄKSI huolehdittava, että ei käytetä hyväksi sitä harmaata aluetta, jonka puitteissa voidaan katsoa ikään kuin muualle, vaikka tiedetään että ei mene moraalisesti oikein, vaikka lain kirjain toteutuisi. Virkoja joissa ollaan, ei saa minkään puolueen käyttää hyväksi siten, että esimerkiksi puolueen kukko myy jotain mitä kaupunki ei tarvitse, mutta saman puolueen jäsen hoitelee kaupat virassaan ja on vielä poliitikkona päättämässä kaupasta. Lakia varmasti noudatetaan, mutta ihmiset jää ajattelemaan että menikö oikein? Ja paikallislehti ei kirjoita, kun aihe on ilmeisestikin jostain syystä väärä? Onneksi on tämä 24:sen parempi paikallislehti, joten ihmisiltä ei voi pimittää asioita ja ei voi estää keskustelua.

      Tuollaiset lainojen irtisanomis uhkailut, henkinen ja fyysinen väkivalta, syrjiminen,painostaminen ja työpaikkoihin ja ammatinharjoittamiseen kajoaminen tuo mieleen Italian mafian toimet.
      Eihän se niin saa olla, että puoluekirjaa ja äänestämistään joutuu pakosta jollekin taholle panttaamaan kuin suojelurahaa, jotta täällä voi olla ja elää.

      Luodaan uutta pohjaa ihmisoikeuksille Haapavedellä, äänestä Perussuomalaisia ja Haapavesiryhmää. Tulkaa pois sen ikiroudan alta.
      Äänestyskopissa olet yksin ja uskallat äänestää juuri niin kuin haluat. Viedään yhden puolueen leuhkat eväät ja jaetaan kaikille tasaisemmin.

      • Anonyymi

        PERSUT ja etenkin SMP.n sakki on ainakin uhkaileet valehdellut painostaneet ja tehneet vääryyksiä vanhoja ihmisiä kohtaan.....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        PERSUT ja etenkin SMP.n sakki on ainakin uhkaileet valehdellut painostaneet ja tehneet vääryyksiä vanhoja ihmisiä kohtaan.....

        ( Anonyymi Klo: 13.20 ) Et sitten muuta keksinyt onneton? Säikäyttikö tuo edelinen hyvä kirjoitus noin typerään näpyttelyyn.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ( Anonyymi Klo: 13.20 ) Et sitten muuta keksinyt onneton? Säikäyttikö tuo edelinen hyvä kirjoitus noin typerään näpyttelyyn.

        Tämä on totuus PERSUISTA


    • Anonyymi

      Nythän on vaalit lähellä. Onneksi on tarjolla kyllä melkoisesti vaihtoehtoja äänestäjille, sekä puolueissa ja vielä enemmän ehdokkaissa, joten jokaiselle paras vaihtoehto varmasti löytyy. Vaalejahan juuri sen vuoksi pidetään, että voi halutessaan aina silloin vaihtaa edustajansa ja puolueen entistä parempaan!!

      • Anonyymi

        Haapaveellä on kuuleman mukkaan tulossa tojelliset törkyvaalit..
        Parraat edustajat vaihettaan törkyilijöihin???


    • Anonyymi

      Persut keksivät juttua törkyturpa ilkan johdolla.

    • Anonyymi

      Eikä keksi. Kyllä ihan muut tahot kertoo kokemuksistaan. Ihan täältä kepun sisältä. Nimellä ja ilman.
      Kannattaa miettiä .

    • Anonyymi

      höpsis oikaise heikki ...

    • Anonyymi

      Toivottavasti mahdollisimman moni uskaltaa kertoa, jos on kokenut ikäviä painostuksia kepujen taholta, niin tulee ihmisten tietoon ja joutuvat ottamaan vastuuta teoistaan.
      Ei ääniä sellaisille, jotka toisia alistaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5217
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      26
      3488
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      39
      2842
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      18
      2021
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1830
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    7. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      283
      1574
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1382
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1095
    Aihe