Joko aloitetaan?

Tartunnat minisissä, tännä 132 kpl. Pohjois-Savossa, Pohjois-Karjalassa ja Etelä-Savossa voisi huomisesta alkaen järkätä ulkotiloihin 50 hengen tanssit!!!!

Kuka aloittaa? Pirus kymlä kylläkin, mutta kyllä vaimon kanssa tullaan, jos joku järjestää tanzzut. Aina sitä muutaman tahdin kestää menneä, kaffea kitaan ja voisi sitä välillä autossa lämmitellä.

Mutta kun nyt joku tarttuisi tähän mahdollisuuteen........ On tässä jo tarpeeksi kärvistelty ilman tansseja.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muistattehan, että viranomaisten antama tulitikkujenkäyttösuositus tarkoittaa sitä, että tulitikkuja saa käyttää omalla vastuulla viranomaisten suosittelemalla tavalla. Mutta mikäli viranomaisten suosittelemalla tai suosittelemattomalla tavalla käytetyistä tulitikuista lähtee leviämään valkea kiinteistöönne tahi metsäänne, niin tällöin voitte hakea mittavien tahi sitä suurempienkin palovahinkojenne korvauksia tulitikkujen käyttäjältä viimekädessä oikeusteitse. Ja jos ilmenee, että hän oli käyttänyt niitä tulitikkuja virnomaisen suosittelemattomalla tavalla, tulitikkujen käyttäjä tuomitaan törkeästä kiinteistönne tahi metsänne tuhotyöstä vahingonkorvauksen lisäksi linnaan ellei mainitulla tulitikkujen käyttäjällä oel esittää oikeudelle vähäjärkisen papereita, jolloinka linnatuomio muunnetaan pehmustetuksi ja yleensä myös äänieristetyksi kopiksi ennalta määräämättömän pituiseksi ajaksi.

Samalla siviilirikosoikeuslogiikalla voitte hakea tanssinjärjestäjältä hautajaisvahinkojenne korvauksia, mikäli viranomaisen suosittelemalla tavalla järjestetyistä tansseista lähtee leviämään korona yrityksiinne tai/ja läheisiinne aiheuttaen niitten hautajaisia. Mikäli ilmenee, että siellä oli tanssittu viranomaisen suosittelemattomalla tavalla, voitte vaatia (yleinen syyttäjä ehtii tod.näk. virkansa puolesta ennen teitä) myös linnatuomioita törkeistä läheistenne ja yritystenne kuolemaintuottamuksista edellä tulitikuin kuvatulla perusteella. Näissä pandemiaolosuhteissa tuomioita tultaneen lukemaan ainoastaan törkeistä yritystenne ja läheistenne kuolemaintuottamuksista, koska kaikille täysjärkisille on selvää, että edes tansseista läheisiinne ja yrityksiinne leviämään lähtenyttä koronaa ei voida enää pitää vahinkona vaan on sitä mittavasta ja pitkäkestoisesta koronavaaratiedoitustoiminnasta johtuen pidettävä tahallisena tekona, jolloin vakuutusyhtiötkin voivat vetäytyä korvausvastuista, mikä lisää tulevien koronamurhenäytelmien synkkyyttä entisestään.

Äänestä

Voisi aloittaa. Viinaa saa vetää jo porukalla kapakissa. Ruuhkabussissa altistuu taatusti yhtä paljon. Ja jos pelottaa, niin voi jäädä kotiin.

Ja välttelee rokottamattomia nuoria (naisia) :)

Äänestä

Olihan niitä jo vappuna terassitansseja.

Äänestä
  • Terassi, ulko, ulkolava ja luontotanssit on tämän kevään ja kesän juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tartunnat minisissä, tännä 132 kpl. Pohjois-Savossa, Pohjois-Karjalassa ja Etelä-Savossa voisi huomisesta alkaen järkätä ulkotiloihin 50 hengen tanssit!!!!

Kuka aloittaa? Pirus kymlä kylläkin, mutta kyllä vaimon kanssa tullaan, jos joku järjestää tanzzut. Aina sitä muutaman tahdin kestää menneä, kaffea kitaan ja voisi sitä välillä autossa lämmitellä.

Mutta kun nyt joku tarttuisi tähän mahdollisuuteen........ On tässä jo tarpeeksi kärvistelty ilman tansseja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu