Apulanta vappuna

Anonyymi

Olen kuullut kuinka tätä Apulantaa arvostetaan.
Mistä syystä? Laulaja Virtanen sönköttävä laulaessaan ja muutenkin epäselvää kuultavaa. Mihin suosionsa sitten perustuu? Kertokaa.

2

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mihin suosionsa sitten perustuu?

      vajaata musiikkia vajaamielisille, siihen.

      Katsoin osan tuosta vappukonsertista ja kävi sitä katsellessa mielessä että toivottavasti Wirtanen joskus kehittää itselleen toisenkin kaavan biisin tekemiseen, nythän kaikki biisinsä olivat kuin samasta tuubista puristettuja mitä musiikkiin tulee, sanoituksissa sitten ehkä oli jotain vaihtelua biisien välillä.

      Parasta mitä Apulannalle voisi tapahtua olisi rekrytoida yhtyeeseen laulutaitoinen päälaulaja, mutta tietenkään sitä ei tapahdu jo siksi koska suomirokin yksi vankimmista ja ikiaikaisimmista nimenomaan bändeihin liittyvistä perinteistä on se että muuten meno on kovaa että ammattitaitoista, siis että on opeteltu soittamaan komeasti ja pystytään soittamaan mitä ja miten hyvänsä, joten soittopuoli on kunnossa sekä tekniseltä että taiteelliselta vaikutelmaltaan, mutta sitten laulusolisti kuulostaa siltä että asenteenaan kaikkeen laulu-tekemiseensä on: No vittu lauletaan sitten kun kerran kukaan muu bändistä ei suostu sitä tekemään, prkle!.

      Joskus tulevaisuudessa Apulannan pitäisi päästää Sipe irti biisintekoon, ja sen myötä yhtyeestä toivottavasti kehittyy tyylillisesti jonkin sortin progehirmu.

    • Anonyymi

      Jos apulannan laulajaksi tulis jannika b sitte se olis hyvä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      123
      4102
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      1
      3509
    3. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      73
      3313
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2744
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    6. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      21
      2446
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      40
      2417
    8. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2377
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2331
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2326
    Aihe