Mies, miltä tuntuu pidellä rakastamaasi naista?

Anonyymi

Olen nainen ja ollut sinkkuna nyt viime vuodesta. Läheisyyden ja hellyyden kaipuu on jotakin aivan käsittämätöntä, välillä tekee fyysisestikin kipeää. En halua ketään satunnaista tuttavuutta, vaan toivon ja rukoilen että joskus löytäisin rinnalleni vielä sen erityisen, rakkaan ihmisen jonka syliin käpertyä, painautua niin liki kuin ikinä mahdollista, tuntea miehen kädet tiukasti ympärillä, tuntea miehen vartalon lämpö omaani vasten, hengittää hänen tuoksuaan... ja niin monta muutakin asiaa.

Olisi ihana kuulla tässä hellyydenkipeydessä miesten kommentteja, että miltä teistä tuntuu tai tuntuisi pidellä sylissä rakastamaanne naista..?

19

1560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän se hyvältä tuntuisi, pitää naistaan sylissä, varmoin ottein, tuntea toisen hehku.. Pikkuisen hipsuttaisi sieltä/täältä silkin pehmeää ihoasi.. sulkea suudelmaan ja sen huumaavan hyvään oloon.

      • Anonyymi

        Voi miten kauniisti kirjoitettu 😊


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi miten kauniisti kirjoitettu 😊

        Sellaista se on olla kollikissa villapöksyissään kevään tullen. Kurnau kurnau 😁 mouruten kohti kesää..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sellaista se on olla kollikissa villapöksyissään kevään tullen. Kurnau kurnau 😁 mouruten kohti kesää..

        En ollut tuo joka ennätti vastaamaan ensimmäisenä, mutta tuo olisi todellakin se mitä kaipaan niin kovasti. Täällä sun oma pieni narttukissa kehrää jo mielihyvästä ja kiehnää ajatuksissaan sua vasten 😊

        Ja se suudelma.. anna kun arvaan? Ensimmäinen suudelma olisi sellainen höyhenenkevyt, hyväilevä, viipyilevä. Toinen jo vähän tutkivampi ja vaativampi. Sen jälkeen ei enää maltettaisi pidätellä. Hetken päästä mun olisi pakko vetäytyä hiukan irti vetämään henkeä. Sun sormet vaeltaa mun kaulalle ja tunnet kuinka mun pulssi hakkaa tuhatta ja sataa. Katsot mua silmiin ja näet kuinka palan halusta olla sun oma ihan kokonaan...

        Mmmh oli vähällä lähteä jo lapasesta tämä kirjoitus. Ei ole narttukissoillakaan keväisin helppoa 😇

        Ap


      • Anonyymi

        Ihanaa saispa olla vielä rakastettu ja hipsuteltu.


    • Anonyymi

      Se on järkyttävän hyväntuntuista, jo suunnittelu. Tosiasiassa voi käydä huonosti, tarkoitan ettei muista tapahtumasta kuin pieniä välähdyksiä. Mutta hiukset, vartalo ja naisen tuoksu on voimaannuttaa syvästi

    • Anonyymi

      Takaapäin saa naisesta hyvän otteen

      • Anonyymi

        👍😂😂


    • Anonyymi

      Sanoisin,että hyvältä tuntuisi. Kunhan olisi nainen jota kaipaa. terv. ukkomies.

      • Anonyymi

        Ettäkö ukkomies vonkareissulla !!???


      • Anonyymi

        Yhtä tuomittavaa provoilua tuo naisten kustannuksella kuin muukin skeidadaaloruilu täällä.


    • Anonyymi

      Tajusin just että meidän pitkä suhde oli naiselle laastarisuhde ja siitä puuttui tämä jota minä tarvitsen tunteakseni oloni halutuksi. Olisi kyllä voimaannuttavaa kokea tällainen true love. Ihmettelin vuosia miksi työtehoni on heikko ja kiinnostus vähän kaikkeen hitaassa laskussa.

      Toivottavasti aloittaja saa seulottua itselleen oikean miehen

      • Anonyymi

        Toivottavasti myös minä saan seulottua itselleni oikean naisen =)


    • Hmm, liian tuskallista edes alkaa kuvittelemaan miten hyvälle se voisi tuntua. Yritän vaan unohtaa kaiken moisesta haaveilun. Toivottavasti löydät sen kurnivan kollikissasi. :)

    • Anonyymi

      Se olisi varmaan sellaine helpotus, että tulisi pitkä huokaus! Kun palaa halusta saada koskettaa, halata ja paijata hänen hiuksiaan, olisi se täyttymys, että tuntisi kaiken olevan siinä ja aika pysähtyisi.

      Kun pelkästään se, että on metrien päässä tuntuu jo hyvältä, halaaminen olisi varmasti vain taivaallista.

    • Anonyymi

      No niinpä...

    • Anonyymi

      AP
      Vaikutat kyllä vähintään aika ihanalta. Tiedät tarkasti mitä tahdot; monelle ongelma, minulle ei.
      Missä maakunnassa teet seulontaasi ja mikä ikähaarukka sinulla on tähtäimessä? Tai pituus tms.

    • Anonyymi

      Herkkä aihe!Itseasiassa sitä on hyvin vaikea kuvailla, tunne on hyvin voimakas. Mietin kertojan kokemuksia ja tuoksu ja lämpö ja jopa hengittäminen tuntuu kaukaiselta. Tiedän kokemukseen vaikuttavat ympäristötekijät, ikä, tunnnetaso ym. Sanoisin ensimmäisen kerran jännittämisen, unohduttavan kaiken tuon maistelun..
      Ehkä lainaan suurta ajattelijaa: Minä tunsin itseni niin onnelliseksi, etten edes pelännyt tämän hetken menevän ohi.” – Muumipappa
      https://youtu.be/K5ec8tpPcAs

    • Anonyymi

      ei jaska lukee enää näit pitkiii

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      67
      2493
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2137
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2097
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      8
      2036
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1885
    7. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      584
      1836
    8. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1793
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      17
      1657
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe