Yksityinen keskustelu, muut ei saa puuttua.

Anonyymi

Morjensta 2010 !

Kiitos jälleen kerran asiallisesta kommentistasi.

En ole pariin vuoteen itse käynyt Thaimaassa, joten en tiedä tätä, että mikä on sushi tilanne tänään Thaimaassa. Useammallakin Thaimaan kaupungeissa aiemmin vierailleena olen toki tätä aiemmin seuraillut.

Omat havaintoni ovat olleet juurikin samat, kuten kerroit.

Eli suhteellisen harvassa ovat olleet ne ns. tuoretorit, joissa susheja on ollut myynnissä.

Tuosta mitä kirjoitit, että thaimaalaiset eivät ihan hirveästi sushin päälle ymmärrä, rohkenen olla erimieltä.

Näkisin asian niin, että ehkä ymmärtävät, mutta eivät ole (kaikki) kovin kiinnostuneita.
Tuoretoreilla et näe susheja myynnissä, mutta voit nähdä niitä myynnissä erinäisten juhlapäivien aikana joissakin ns. kojuissa, joita ilmestyy juhlapaikalle.

Lisättäköön pöytäkirjaan vielä, että Nangrongissa en ole käynnyt kai kuin kerran, enkä enää muista tästä käynnistäni muuta kuin sen, että varmasti en syönyt susheja siellä.

Z

Äänestä

Kommentoi

Kommentoi aloitusta...

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

Takaisin ylös

LUETUIMMAT KESKUSTELUTPÄIVÄVIIKKOKUUKAUSI

Oho! Piritta Hagman paljastaa, miksi lähti Iholla-sarjaan - Martina Aitolehti latasi heti kommentinMartina Aitolehti latasi tsemppiviestin Instassa Iholla-sarjan uudelle kasvolle, Piritta Hagmanille. Mukana tv-sarjassa ovat myös Tuure Boelius ja Sar

30.04.2021 15:07Kotimaiset julkkisjuorut

53

5039

Marokkolainen otti ja lähti! Kiitos Jumalan.Stefun sanomana. Mites teidän fanien mielestä Ässien romanssi kukoistaa, onko ihan ❤️❤️❤️?

01.05.2021 07:36Kotimaiset julkkisjuorut

133

3344

Osallistu keskusteluun

Milloin yo-lakki päähän?

Milloin yo-lakki laitetaan virallisesti päähän vapun aikaan? Vapun aattona vai Vappupäivänä? Onko kaupungeissa eri systeemit kuin pienissä kuntakeskuksissa?

85

Intialainen kolmoismutaatio on saapunut Suomeen

Koronaviruksen intialaismuunnosta on tavattu Suomessa, kertoo Hufvudstadsbladet Niin sanottua B.1.617 -varianttia on todettu Suomessa kahdella henkilöllä, vahvistaa Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen johtava asiantuntija Carita Savolainen-KopraHufvudstadsbladetille. https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/hbl-intialaisvarianttia-tavattu-suomessa/ar-BB1gaANG?ocid=msedgntp

246

Oho! Piritta Hagman paljastaa, miksi lähti Iholla-sarjaan - Martina Aitolehti latasi heti kommentin

Martina Aitolehti latasi tsemppiviestin Instassa Iholla-sarjan uudelle kasvolle, Piritta Hagmanille. Mukana tv-sarjassa ovat myös Tuure Boelius ja Sara Sieppi. Kenen elämä kiinnostaa sinua eniten? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-piritta-hagman-paljastaa-miksi-lahti-iholla-sarjaan-martina-aitolehti-latasi-heti-kommentin?s24

53

Pettääkkö vai jatkaa tyytymättömänä?

Hei En tiedä onko oikea osasto mutta kysynpä kuitenkin. Eli taustoista sen verran että olen 39v mies ja avioliitossa ollut 9v 10v nuoremman naisen kanssa ja meillä on 2 ala koulu ikäistä lasta. Ongelma on se että vaikka rakastan yhä vaimoani enkä ole koskaan häntä pettänyt niin minua on alkanut pikku hiljaa mietityttämään miten tekisin kun itse haluaisin seksiä päivittäin tai ainakin sen 4-5krt viikossa mutta vaimolleni riittäisi se 2krt/kk. Lisäksi hänestä on tullut ns lahna ja muutenkin niin sulkeutunut seksin suhteen. Itselläni olisi monia erilaisia haluja ja seksuaalisia fantasioita joista olen hänelle kertonut ja ehdottanut mutta hänelle ne on ehdoton ei ja lähinnä nauraa niille. Olen myös kysynyt kävisikö hänelle että kävisin toteuttamassa halujani muualla mutta sekään ei käy. Ja olen tehnyt kaikki naisten lehtien vippaskonstit ja en ole mikään kaljaa sohvalla kittaava juoppo mutta häntä ei vain kuulemma haluta. Tästä tullaankin siihen että käynkö sitten salaa vieraissa vai eroanko. Koska parisuhde ei ole vain seksiä ja rakastan muuten vaimoani en haluaisi tälläisen takia erota mutta huomaan että olen jatkuvasti ärtynyt kun en saa tarpeeksi seksiä ja mielessäni pyörii koko ajan ajatus siitä että kun täällä eletään vain kerran että kadunko vanhana sitten elämääni että en elänyt toisin. Onko muilla ollut naisilla tai miehillä ollut samoja ongelmia tai antaa ajatuksia?

299

Huh huh! Esko Eerikäinen ja uusi tytär-tatuointi rajussa somerallissa

Ex-Scandinavian Hunks -tanssija, juontaja Esko Eerikäinen on kohahduttanut kynsilakoillaan, ja nyt vuorossa on kaulan uusi tatuointi . Uusi kuva ihastuttaa - ja ei-ihastuta... https://www.suomi24.fi/viihde/huh-huh-esko-eerikainen-ja-uusi-tytar-tatuointi-rajussa-somerallissa-creepya-jotain-rajaa?s24

87

SUOMI24 VIIHDEOho! Diili-Sointu räväyttää rohkeilla kuvilla - Tarjoaa auliisti sulojaan ja paljasta pintaaSelviytyjät-tiputettu Aki Manninen sai kuukauden aikaa Rita-vaimoltaan: "Tuli olo, että mitähän..."Hjallis Harkimo salasi sukujuuret jopa Jolle Harkimolta:"Se on kysynyt varmaan sata kertaa, että..."

Keskustele vapaasti aiheesta kuin aiheestaAloita keskustelu

SEISKA.FIJo toinen suosikkitubettaja Big Brother -taloon!Oho, Nina Mikkonen mukana Big Brotherissa – suostui mukaan rahan toivos

5

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🤥🤫😋🥱😬

      • Anonyymi

        Juupa juu.


    • Anonyymi

      Amalian romanssi kukoistaa, onko ihan ❤️❤️❤️?

    • Anonyymi

      Puut ei saamuuttua.

    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä... ohoh!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe