Moniko käyny korona testissä tai ottanu/saanu rokotteen?

Anonyymi

Itse en ole testeissä käyny ja mun rokotteen saa joku muu. Viimeksi armeijassa oon saanu rokotteen vuonna-96 eikä ole tähän päivään asti ollu pientä nuhaa kummempaa

12

686

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En oo testeissä käyny enkä ole rokotetta ottanu enkä kyllä otakkaan

    • Anonyymi

      Voisin ottaa jonot näyttää olevan kovat,eikä tämä pandemia ole mikään vitsi.

    • Anonyymi

      Yritin jo varata omaa rokotusta. Minulla kiinnostaa ulkomaamatkailu, kuten aina on kiinnostanut👍🤠🤔😎!.

    • Anonyymi

      Koko ajan näyttää että ei vapaita aikoja. Ulkokuntalaisia ja ulkomaalaisia on kyllä rokotettu. Kuusamon kepukone toimii. Huonosti.

    • Anonyymi

      Elekää helevetissä ottako kokeellisia rokotetta jota ei ole testattu kuten on vaadittu lääkkeille ja rokotteille tehtävän, mutta sehän olikin ennen tätä "nuhaa.".N 950 kuollut suomessa muutenkaan niin ei kannata panikoida. Näistäkin kuolleista suurinosa sellaisia joilla alkaa olla ruutulippu muutoinkin lähellä. Työikäisiä kuollut tähän n 200 ja muutoin työikäisiä vuodessa kuolee 5500 niin kannattaisi hieman suhteuttaa tätä hommaa. Suurempi ongelma tulee olemaa rokotteen sivuvaikutukset ja se että kukaan ei tiedä varmasti miten rokote elimistössä toimii ajan kuluessa. Salaliittoilijathan ovat myös sitä mieltä että rokote tuhoaa vähitellen immuunipuolustuksen ja kuolet pahimmillaan tikkuun sormessa jos heitä uskominen. Mutta jos olet sitä mieltä että rokote on sinulle niin go for it!! Uskoohan jotkut satuolentoihinkin kuten jumalaan ja joulupukkiin ;) ugh olen puhunut

      • Anonyymi

        Olen ihan samaa mieltä


      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä! Kyseessä ihmiskoe. Ei tulisi mieleenkään ottaa ruisketta jonka tutkimustulokset valmistuvat vasta vuonna 2023.


    • Anonyymi

      Pandemia Pahenee sitämukaa kun rokotukset etenee

    • Anonyymi

      Kaikki saavat sen viruksen. Käykää Oulussa kysymässä 5 tehohoidossa olevalta kuusamolaiselta, että oliko tullut otettua asiaan kuuluva rokotus🤔?!.

      Ystävällisin terveisin

      Xx

      • Anonyymi

        Kyllä olette idiootteja ei voi muuta sanoa. Älkää sitten myöskään hakeutuko hoitoon,kun saatte Koronan. Kuolkaa kotonanne ihan rauhassa. Turha tulla naukumaan apua sairaalasta. Kun ei ole täyttä annettu nii eihän sitä voi silloin vaatia. Hoopot.


    • Anonyymi

      "Rokotteesta" haittoja saaneille ei tule myöskään maksaa mitään hoitoja tai korvauksia kun ovat vapaaehtoisesti ne ottaneet.tuo tosiaan ei ole rokote kun ei rokotteen määritelmää vtäytä missään muodossa. Geeniterapiapiikki oikea nimitys. Ja siltikin täysin hyödytön mitä väitetään. Jotkut vielä uskoo näihin geenipiikkeihin mitä valemediat väittää ;)

    • Anonyymi

      Lukujen valossa rokottamattomuuden riskit ovat ilmiselvät. Rokottamattomilla on Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen mukaan 19-kertainen riski joutua osastohoitoon ja 33-kertainen riski joutua teho-osastolle, siten rokottamattomat vievät paikat kuukausia leikkaushoitoa jonottaneilta , syöpää sairastavilta ja muilta sairaalahoitoa tarvitsevilta. Sotealalla olevillekin pakkorokotus. Itävaltaa tännekin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      94
      2850
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      79
      2369
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      23
      1911
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1480
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1450
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1302
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      872
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      867
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      806
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      719
    Aihe