Kauniita unia.
(Nyt on niin neutraalia viestiä tässä, ettei kenenkään kaimaseni soisi tästä loukkaantuvan)
Ja tiedoksi vaan, aion kyllä ihan jatkossakin kirjoittaa ihan nimelläni..
Heli
https://youtu.be/4sQX0rV337s
Öitä poju..
1
67
Vastaukset
- Anonyymi
Unohdin kertoa viime yön unestani..
Unessa mustapukuiset vanha nainen ja mies halusivat että autan heidän poikaansa, pelastan hänet pulasta.
Heillä oli pussillinen jalokiviä, josta he suurella vaivalla etsittyään antoivat minulle kauniin, hiotun suuren jalokiven. He kertoivat että se oli kaikista arvokkain heidän jalokivistään.
Laitoin jalokiven taskuuni ja sivelin sen hienosti hiottua pintaa usein kädelläni. Se oli täydellisen sileä.
Sitten kuitenkin jostain syystä kadotin jalokiven.
Etsin sitä joka puolelta kaiken roskan ja lian keskeltä. Olin hädissäni, koska olin sen kadottanut.
Lopulta löysin puoliksi haljenneen jalokiven, se oli mennyt keskeltä halki ja oli teräväreunainen, ei enää sileä. Yritin etsiä toista puolikasta, mutta sitä en löytänyt.
Unessa sitten mietin, ettei jalokivi ehkä ollutkaan aito, koska jos se olisi ollut aito, se ei olisi mennyt rikki.
Sitten heräsin, jotenkin surullisena..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai888123Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414361Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442566Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.931412- 401286
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391140Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?631110Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070