Painoindeksini on lähes 28.
Terveydenhoitaja otti tuiman ilmeen ja käski laihduttamaan ja sanoi että varaa ajan lääkärille.
Sanoin että se on lihasta mutta ei uskonut. Piti nostaa paitaa että näki että rasvaa ei kehossani ole. Vyötärönympäryksenikin on 75 senttiä.
Mikä ihmeen maaginen juttu se painoindeksi näille "ammattilaisille" on?
Tajuaako ne että osa ihmisistä voisi käydä vaikka salilla?
Terveydenhoitaja tuijotti vain painoindeksiä
Anonyymi
1
93
Vastaukset
- Anonyymi
Hän tekee vain työtään.
Tulee töihin, noudattaa annettuja ohjeistuksia työpäivän ajan ja menee kotiin.
Vaikka sitä luulisi että terveydenhuollon ihmiset olisivat aidosti kiinnostuneet ihmisten terveydestä, suurin osa käy siellä vain sen vuoksi, että siitä saa palkkaa.
Tiedäthän itsekin, leipiintynyt työntekijä menee töihin, tekee pakollisen ja menee kotiin telkkarin ääreen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976