Iso rasia lihapullia ja pieni paketti nakkeja, kaksi lihapiirakkaa, suolakurkkuja ja litra kylmää maitoa, olipa hyvvää.
Röyhh...kyllä nyt taas pärjää!
11
94
Vastaukset
- Anonyymi
No niin! Siellä taas joku huonokäytöksinen oli vastannut mutta onneksi ylläpito poisti viestin, yrittäkääpä pysyä asiallisena.
- Anonyymi
Mitä asiallista siinä on jos syö itsensä turvoksiin ja hehkuttaa tänne
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä asiallista siinä on jos syö itsensä turvoksiin ja hehkuttaa tänne
Kyllä minä iso mies tarvitsen ruokaa, pituutta on melkein 180cm ja painoa 133kg joten ei Ian millään iduilla ja porkkanaraasteella pärjää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä minä iso mies tarvitsen ruokaa, pituutta on melkein 180cm ja painoa 133kg joten ei Ian millään iduilla ja porkkanaraasteella pärjää.
Valtimot kiittää ja kumartaa maksaakin piiputtaa tuolla menolla
- Anonyymi
Kuulostaa Turhapuron eväiltä.
- Anonyymi
Ruoka on tehty syötäväksi, juoma on tehty juotavaksi ja mies on tehty palveltavaksi.
- Anonyymi
Vain unelmissas
- Anonyymi
Itse asiassa on jo nyt taas vähän nälkä. Jos keittäis pari kuppia kaffeeta ja kaapissa on neljä Lidlin, N I I N hyviä hillomunkkeja. Kaksi munkkia per kuppi. Illalla telkkarin ääressä vielä iltapalaksi mansikkariisifrutti, kolme ruisvoikkoleipää, päälle paksut viipaleet lauantaimakkaraa ja iso lasi KYLMÄÄ maitoa ja lopuksi palan painikkeiden pari tölökkiä olutta.
- Anonyymi
Ei ketään enää kiinnosta Jos syöt itsesi ennen aikaiseen hautaan.
- Anonyymi
On syötävä sitä mitä Kelan lapuilla saa.
- Anonyymi
Pitipä rouskutella pussillinen sipsejä tässä välissä. Kymppi uutisten aikaan sitten vielä muhkeat lauantaimakkaravoileivät. Ärrältä kävin hakemassa 6tölkkiä bissee.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3151715Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751264Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831247- 1331126
- 48813
- 57804
- 74789
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro117767- 48760
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60706