MIstä johtuu että ääni ei toimi?
Kummassakin päässä on mese7.0 versio, käyttis toisessa päässä 98se ja toisessa w2k. Teksti kulkee mutta ääni ei
Kummassakin päässä on mese7.0 versio, käyttis toisessa päässä 98se ja toisessa w2k. Teksti kulkee mutta ääni ei
Vastaukset 3
Vanhimmat
MSN Messenger 7.0 ei oo ääniä, plussassa on äänet, siis ne mielialaäänet, jos nimittäin niitä tarkoitit.
Siis lataa Messenger plus,se on lisäohjelma meseen. Pikku vinkki, älä sit lataa sitä sponsoripakettia, siitä ei oo ku harmii.
http://www.msgplus.net/download.php
6.2 version, kun en saanut 7.0 versiolla ääniä toimimaan. Etsiessäni internetistä jotain tietoa, huomasin, että MSN sivuilta löytyy korjauspäivitys 7.0 versioon. Se on päivitetty 12.4. En kuitenkaan enää muuttanut versiotani seiskaksi, pidin 6.2:n En ole vielä kokeillut toimiiko ääni, mutta ainakin aikaisemmin toimi, siis 6.2 versiolla.
messenger on varsin kelvoton väline puhumiseen.
Se arpoo joka kerta puheeseen käytetyn portin, jolloin palomuurin pitää olla avoin kuin ladonovet. Se taas ei ole kovin järkevää, jos ei halua puhuessaan imuroida kaikkia maailman viruksia.
Itse käytän puheeseen skypeä ja kuvan välitykseen messengeriä. Toimivat hyvin yhtä-aikaisesti.