Minkälainen oppilaitos? Onks hyvä opetuksen taso? Onks jengi jees?
Hain yhteishaussa lähäri puolel ja sillä haluun tietoo.
Osao Pudasjärvi
18
2482
Vastaukset
- Anonyymi
Hommeiset koulut ei täältä valamistu oppilaat' opetus huonoo en usko että paras ratkasu Pudasjärvi. Miettisin kyllä toisia vaihtoehtoja koululle! Niin surkeita opettajia ettei näytöt menneet läpi kyllä on v...ttanu!
- Anonyymi
Suurimmalla osalla läpi menee 🤔🤔🤔
- Anonyymi
Mitä ne koulut muualla on homeisia samalla tavalla. Tainnut oppilaassa vika olla jos ei suksi oleluistanut
- Anonyymi
Ei todellakaan kannata alkaa Pudasjärvellä lähihoitajaksi opiskelemaan.
Itse opiskelin ja kyllä oli opettajalla niin epätasa-arvoinen kohtelu opiskelijoita kohtaan. Opetus esim. Oulussa paljon tasokkaampaa.
Suosittelen lämpimästi hakemaan muualle😊 - Anonyymi
Oisit hakenu sähköpuolelle
- Anonyymi
Sinne sivenille huudettavaksi
- Anonyymi
Kyllävain poroista ulkopaikkakuntalaisten kanssa väännetään pilkkaa puolin ja toisin. Ei tälläiset tosi jutut kiinnosta. Hyvähän se oli että tulisi nuoria opiskelee ja saattaa niistä joku jäädä tänne töihinki. Lh tutkinnon suorittaneille on töitä meillä.
- Anonyymi
Tarvitsetko jo oman lähihoitajan avustamaan porojen kyttäämisessä? Harmi, että oma jälkikasvu ei porokyttääjällä selviä edes lähihoitajaksi opiskelusta.
- Anonyymi
Voi voi voi! Peru ihmeessä tulo pudasjärvelle opiskelemaan jos sun mieli tekee saaha hyvää opiskelua. Totisestti sairastut ite hommeelle muille sädesienille ja keuhko sairauksiin ennen kuin edes valamistut! Eihän täällä oo opettajia jonka avut ei riitä ja eikä ne välitä kunhan saavat isot rahat opiskelijoista. Kyllä jotka valamistuu jostain muualta niin eivät pudasjärvelle jää töihin enkä minäkään lähin ouluun ja huomattavasti paremmat paikat siellä. pudasjärvellä sukulaisen sukulainen töihin pääsee se on nähty ja kuultu!
- Anonyymi
Opettele vielä äidinkielemme oikeinkirjoitus, ei liene mikään ihme, että jälkikasvusi ei pärjää edes alkeellisessa opiskelussa.
- Anonyymi
Ei siellä ole hometta kun vanhalla koululla ja sitä ei enään käytetä. Ihan mukavaa porukkaa asuntolalla ja koulussa. Hyvät on opetukset niin uppoaa tieto päähän vaikka ois kuinka tyhmä. Koko paikassa on vain yksi vika ja se on se että vesi automaatit täytetään c rakennuksessa liian harvoin. Muuten voin suositella koko koulua ihan hyvin. 6/5 vuosi takana ja kaksi jäljellä
- Anonyymi
Ja unohdin mainita että kunta maksaa opiskelijoille 190€ kahdesti opintojen aikana. Itse sain ensimmäisen kerran tuon summan lokakuussa syysloman jälkeen
- Anonyymi
Tosi mukavat opettajat ja semmoinen rento meininki siellä on. Pikkukoulussa kaikki tuntee toisensa. Hommat hoituu joustavasti. Huonoja puolia on se että tilat on ilmeisesti aika vanhat eikä ihan ajanmukaiset. Opetus kuitenkin taas on hyvinkin modernia. Koulu alkaa yleensä yhdeksältä niin ei tarvi hirveän aikaisin edes herätä.
- Anonyymi
No kannattaahan se koulu siellä aloittaa kun saa aloitus rahhaa voi mahoton mitä etuja olokaahan onnellisia 190€ kaksi kertaa vuojessa muulle viis!!
- Anonyymi
Ammattikoulu Pudiksella on oikeastaan ihan vitsi. Ei varmasti mistään löydy niin surkeassa kunnossa olevia opetustiloja, kuin Pudasjärveltä. Lähes järkiään tiloja otettu pois käytöstä niissä esiintyvien ongelmien takia. Jäljelle jääneet elinkaarensa lopussa, odottamassa sitä lopullista romahdusta. Venäläiset parakkirakennelmatkin varmaan parempia. Sisäilma on mitä on, tilat vanhoja, talotekniikkaa, joka ei toimi. Muutenkin koulukompleksi työntää pois luotaan, sen verran hirveä kokonaisuus se on nykyään. Opetuskin tuntuu olevan vähän niin ja näin. Ei tarvi siis ihmetellä miksi paikka ei houkuta paikkakuntalaisia tai ulkopaikkakuntalaisia.
- Anonyymi
Totta on ettei oppilaitos houkuttele. Omakohtainen kokemus opetuksesta ja onneksi menin muualle. Mielestäni turhaa hengissä pitää oppilaitosta joka ei tuota ja taso onneton.
- Anonyymi
Ihan p*rsläpi koko paikka. Juntein paikka, jossa olen ikinä ollut.
- Anonyymi
Uskallan suositella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.244525Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1033137Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2062974Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.542570- 801358
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk801121Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie261060- 1441002
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA53852Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril118851