autokuume

kysyisin miten kestävää mallia yleensä tämmöinen volvo 340 diesel 1.6 vm-89 olisi ku olisin ostamassa ja mittarissa on 300000 km.ps.onko jollain kokemusta tälläisestä volvosta?
2505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

älä puutu koko autoon,et saa muuta kuin harmia.itselläni ollut toistakymmentä volvoa mutta tuohon en puuttuisi,340 bensana ihan hyviä mutta alkavat olla sen verran iäkkäitä että peltihommia alkaa riittää.

Äänestä

Ilmeisesti saisit auton halvalla ellet ilman, mutta jos haluat vanhan dsl:n kovaan ajoon niin osta joku muu. 360 menettelee 2,0 bensana.

esim. Vanhoja dsl golfeja/jettoja löytyy paljon, pienellä vaivalla löydät vielä hyvällä tekniikalla olevan. Paljon ollut liikenteessä, joten varaosien saanti ja korjaaminen ei ole ylitsepääsemätöntä.
Kuitenkin olleet aikansa laadukkaimpia pikku dieseleitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


volvo340 kirjoitti:

kysyisin miten kestävää mallia yleensä tämmöinen volvo 340 diesel 1.6 vm-89 olisi ku olisin ostamassa ja mittarissa on 300000 km.ps.onko jollain kokemusta tälläisestä volvosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu