Solidaarinen EU

Suomeen tulossa olleita maskeja takavarikoivat mm. Saksa,Ranska ynm, ynm ja ottivat ne oman maan kansalaisten käyttöön. Kertoo kaiken yhtenäisyydestä, kun tosipaikka tulee. Suomen on hyvä tämäkin muistaa, kun lahjoittaa rahoja varakkaille EU maille.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jokainen maa Suomea lukuunottamatta pitää kansalaistensa puolta.

Äänestä

Niin mutta kun kaikki romahtaa jos Unkari ei voi poistaa verotusta alle 25-vuotiailta. eikä Italia ei voi korottaa lapsilisiä enimmillään 250e/kk aina 21 ikävuoteen saakka eikä Espanja ei voi aloittaa laajaa 4-päiväisen työviikon kokeiluaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomeen tulossa olleita maskeja takavarikoivat mm. Saksa,Ranska ynm, ynm ja ottivat ne oman maan kansalaisten käyttöön. Kertoo kaiken yhtenäisyydestä, kun tosipaikka tulee. Suomen on hyvä tämäkin muistaa, kun lahjoittaa rahoja varakkaille EU maille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu