Petosen baarit

Onko muita kuin karhunpesä?
2546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Leopardi, sijaitsee tukikohdan lähellä petosella

Äänestä

Orava riehui baarissa

Oravan pelastamisesta tuli varsinainen yleisötapahtuma Kuopiossa lauantaina, kun orava eksyi vahingossa Petosen legendaarisen lähiöpubiin kesken lauantaipäivän.

Pub Karhunpesästä ilmoitettiin iltapäivällä hätäkeskukseen, että baariin sisälle juossut orava oli änkäytynyt jonnekin patterin väliin eikä tullut sieltä pois.

Palomiehet saivat kuitenkin lopulta hätistelyä oravan pois selkänojasta ja ylipalomies Jere Mäki-Patola nappasi eläimen työhanskoilla suojatuin käsin kiinni.

– Orava rimpuili kuitenkin itsensä vapaaksi ennen kuin ehdin viedä sen ulos. Ehdin juuri varoittaa asiakkaita, että pitävät oluttuopeistaan kiinni, kun orava lähti tekemään kunniakierroksen baaripöydällä, Mäki-Patola kertoo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko muita kuin karhunpesä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu