Oli taas vihmerä auramies liikkeellä perjantaina, kävi tien aukasee ja hajotti sitten samalla tien pinnan , tien osuus kuuluu yllättäen arskan koneen alueeseen. Käydä maanantaina kunnan talolla tehä tiestä valitus.
Ammattimies
11
1455
Vastaukset
- Anonyymi
jaa niin mikä tie?
- Anonyymi
Mitenpä luulet että tiet aurataan kun lumen alla on vain sula hiekka? Talvella tien pohja olisi jäässä ja parhaimmillaan myös polannekerros, silloin hiekat eivät lähde mukaan. Hauskinta on että jos tietäsi ei olisi aurattu niin valittaisit siitä;)
- Anonyymi
Tässä ei ole kyseessä mikään hiekkatie .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä ei ole kyseessä mikään hiekkatie .
No valita.. Ei sitä täällä tarvii ilmoitella. Vai saako täältä lisäpotkuu?
- Anonyymi
Eikö jo hävetä tämä nimellä yrittäjien mollaaminen. Sivullisena sanoisin että vaikuttaa puhtaalta kateudelta. Jos on jotakin Arskan Konetta vastaan niin voisihan sitä suoraan käydä heille kertomassa. Voisi palstanpitäjäkin jo blokkailla nämä ala-arvoiset viestit.
Kaipa jollekin tulee hyvä olo kun saa toista morkata. Täälläkin on sellaisia lukijoita joilla vielä järki pelaa ja tästäkin aloituksesta tulee vähän säälinsekaisia ajatuksia.
Hautaa kateutesi ja keskity omaan elämääsi. Kesä tulee ja lumet sulavat. Takatalvi oli ikävä ja aivan varmasti ei kaikille ollut kukaan tietä avaamassa samaan aikaan.
Suhteellisuuden taju valituksissakin kannattaisi säilyttää.- Anonyymi
Naisen on vieny aloittajalta.. Ei tämä katkeruus muuten selity😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naisen on vieny aloittajalta.. Ei tämä katkeruus muuten selity😂
Näin minäkin luulen😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin minäkin luulen😂
Osu ja uppos👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osu ja uppos👍
Kumpaan osui? ja kävikö pahastikin, Miten uponneellekävi nousiko pintaan, vaan tarvitaanko sukeltajia??
- Anonyymi
Nyt kun noita kesän ajan teitä hoitaa uusi yrittäjä niin eipä hyvältä näytä tuo kyntöjälki kun on päärmeitä poistettu tien varresta. Luiska on täynnä multakönttejä ja on sitä multaa roiskunut metrien päähän sekä myöskin jäänyt valliksi pienen matkan päähän luiskaan. Toivottavasti yrittäjä myös siivoaa nuo luiskat meinaan on tosi törkeän näköinen jälki. On todella outoa jos tuollainen työn jälki hyväksytään. Ei taida olla asianmukaisia välineitä eikä ammattitaitoa. Nyt ei tällä kertaa voine haukkua edes Arskan Konetta.
- Anonyymi
Ainakin Pogostantien ympäristö on jäänyt hoitamatta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854960- 952794
- 432786
- 1992392
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj281994- 1331949
- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161481Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51299Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3621298