Onko kellään tietoa.
Mihin se uusi päiväkoti tulee
34
2066
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tänne mitään uutta päiväkotia tarvi. Jokainen hoitakoon lapsensa itse.
- Anonyymi
Lautakunnan esityslistalla vaihtoehdot.
- Anonyymi
Ei oo kyllä mitää tietoa, sua nyt nähdä ja tuleeko se ollenkaan, tarvinneenko.
- Anonyymi
Tarvinneenko ollenkaan, kun ei sua nykyään mitää pitää sisätiloissa ja kytkettynä aitauksiin, vapaan kasvatuksen se uuslaki vuatii. Luonnon mukaisen ja kotihan se on eikä laitoskasvatus, siis paremmin ymmärrettynä, vapaana antaa kasvaa luonnonmukaisesti, kuten tuossa edellä jo mainittiinkin vapaan kasvatuksen.
- Anonyymi
Rauhanyhdistyksen toimitiloihin ilmeisesti tulee päivähoidon lisätilat. Kannus-lisän maksaminen kotona hoidettavista lapsista ei vienyt pois lisätilojen tarvetta, vaikka Kannus-lisän maksamisen perusteluna oli, että se vähentää päivähoitopaikkojen tarvetta.
- Anonyymi
Paljonkohan maksaa kaupungille. Leikkipaikka ym. Kulut
- Anonyymi
No sinne ei kukaan normaali lapsiaan vie hoitoon
- Anonyymi
Ne panee vain omiaan ei tarvi pelätä.
- Anonyymi
Huh, tämä tieto rauhoittaa mieltä
- Anonyymi
Päiväkotitilojen lisätarve johtuu ainoastaan siitä, että kaupungin kiinteistössä toimivan päiväkotiryhmän tilat on terveystarkastaja asettanut käyttökieltoon. Kyse ei siis ole siitä että hoidon tarvitsijoita olisi enemmän kuin alkuvuojestakaan.
- Anonyymi
Ai missä ne on?
- Anonyymi
Älä höpötä!
- Anonyymi
Varhaiskasvatuksen lapsimäärän lisäys 2013-2018 noin 37 prosenttia eli 66 lasta (179 - 245)
- Anonyymi
varhaiskasvatuksen lapsimäärän lisäys 2013-2018 noin 37 prosenttia eli 66 lasta (179 - 245).
- Anonyymi
Eikö se oo tuo palolaitoksen vieressä oleva päiväkoti?
- Anonyymi
Kaikki keskustan kolme päiväkotia ovat hyvällä käytöllä. Eskolassa myös oma. Sitten on ryhmähoitokoti ja perhepäivähoitajia...eikö homma ole hyvällä mallilla? Mullikkoululla toiminut joutui lopettaan, koska koulu tarvitsi tilat itselleen. Pitääkö rakentaa vielä uusi?
- Anonyymi
Eräällä kepulaisella tarve rakennuttaa Kannus ylivelkaiseksi alikäyttöisillä rakennuksilla
- Anonyymi
Korpelaanko se tulee
- Anonyymi
Kyllä en kannuksen päiväkoteihin lastani veisi vaikka maksettaisiin
- Anonyymi
Joko on tiedossa mihin se tulee?
- Anonyymi
Tästä ei ole kuullut mitään, minuakin kiinnostaisi. Joko paikka päätetty?
- Anonyymi
Jokihelmen katolle tehdään lisärakennus
- Anonyymi
Eikös tekninen ltk kokoontunut viikolla, kai paikka selvilllä ?
- Anonyymi
Kelan ja viinakaupan kiinteistö vapautuu pian. Se on keskeisellä paikalla. Siitä neuvotellaan ja asia etenee.
- Anonyymi
Tämän piti olla salaisuus
- Anonyymi
Joko se päiväkoti rakennus jätettiin pöydälle kokouksissa
- Anonyymi
Lisäsiipi rauhanyhdistykselle, saavat vuokrat triplana. Samalla perheet ja lapset käännytetään oikealle tielle.
Korpelasta löytyy johtaja laitokselle - Anonyymi
Eivät taida saada päiväkotia ry tiloista pois. Venyttävät uuden päiväkodin rakentamista. Ry porukkaa päättämässä päiväkoti asiassa. Olisiko he oikeastaan jäävejä . Tuo päiväkoti tuo niin paljon rahaa. Kävin myyjäisissä ja mietin että tämä on mahdollista kaupungissa jossa yksi suuntaus päättää asioista.
- Anonyymi
Kohta sinne ei pääse lapset. Mikäli ei kuulu oikeaan lahkoon
- Anonyymi
Ei mihinkään kun niitä on jo ihan tarpeeksi ja kukaan ei halua asua Kannuksessa nii väki vähenee.
- Anonyymi
Näin se menee, ja Lessut siittä lisää saa kaupungilta vauvarahoja ja Kelalta lapsilisiä.
- Anonyymi
Mihin se tulee ja koska alkaa rakentaminen.
- Anonyymi
Entinen Paavin kone muutetaan päiväkodiksi. Samoin nyt tyhjillään oleva vanhainkoti
- Anonyymi
Eskolan baarin kiinteistö myös myynnissä ja yhtenä vaihtoehtona.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370