Mielipiteitä mun runosta kiitos

Anonyymi

Kärsin sydämen särkymisestä. En yleensä kirjoita runoja tai mitään muutakaan, mutta nyt pulpahti mielestä ulos jotakin runontapaista.
Olis kiva kuulla miltä se jonkun aiheeseen perehtyneemmän mielestä kuulostaa, ihan avoimesti ja rehellisesti. Kiitos jo etukäteen!

Suljen silmät ja hengitän
Annan kyynelten tulla

Ei päästy täyteen
Mutta tänään
Tänään olen siellä taas
Kaivan mieleni sopukoista muistot
ja annan itseni kadota
Lämpöösi
Tuoksuusi
Sydämesi sykkeeseen

Ei päästy täyteen
Mutta tänään

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ap jatkaa.. Ajatuksia tuli useampia enkä oikein osannut päättää miten ne sanailisin, joten kirjoitin toisenkin version, melkein samanlaisen:

      Suljen silmät ja huokaan
      Annan kyynelten tulla

      Tänään päästän mieleni vapaaksi
      ja olen siellä taas
      Käperryn lämpöösi
      Hengitän ihosi tuoksua
      Kuuntelen sydämesi sykettä

      Ei päästy täyteen
      Mutta tänään

    • Anonyymi

      Todella kaunis runo, vaikka en ole mikään asiantuntija. Ymmärrän hyvin, mitä tarkoitat sillä, että saat rakastaa häntä mielessäsi. Kaikki on muistoissa ja kuvittelussa. Mutta juuri kaikista surullisinta on, ettei se ole todellista. Se todellakin itkettää, kun herää kylmään ja tyhjään todellisuuteen, jossa hän ei rakastakaan.

    • Anonyymi

      Jotenkin tylsä ja kliseinen. Pidän kuitenkin siitä, miten jätät lopun avoimeksi.

    • Anonyymi

      olen unessa useasti, sinun kadullas koulutie...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5500
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      93
      3389
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3289
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      75
      2458
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      54
      2341
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1877
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      299
      1685
    8. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      21
      1048
    9. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1046
    10. Kuinka kauan

      Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä
      Ikävä
      63
      933
    Aihe