Vai liinat kiinni

Jättäkää jo klisee" liinat kiinni" jarrutuksesta puhuttaessa. Kuulostaa aivan tyhmältä. Ilmaisu on 1980-luvulta ja autoissa ei ole mitään liinoja,vaan metallia ja muovia.
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa katsastaa, mikä on sun mielipidettä onko se hyvä idea nii ei tuu turhaa maksettua jos ei kannata katsastaa meneekö läpi?

Äänestä

Oliko tuo aloitus vitsi vai mikä?
Puhe on siis jarruista, eikä niissä ole muovia.

Äänestä

Nykyään hidastetaan kovasta vauhdista kerssi punaisena.

Siis KERS, ei lerssi. ; )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jättäkää jo klisee" liinat kiinni" jarrutuksesta puhuttaessa. Kuulostaa aivan tyhmältä. Ilmaisu on 1980-luvulta ja autoissa ei ole mitään liinoja,vaan metallia ja muovia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu