Tänään torille

Anonyymi

Puol kasi torille kaikki raumalaiset. Ottakaa kaljaa mukaan niin juhlitaan lukon mestaruutta.

9

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ol torilla porukkaa juhlimassa, voi kristus. tuhansia ihmisiä ympäri keskustaa. Onnea Rauman Lukko. Tätä kaupunki ja koko seutukunta faneineen kaipasikin.

    • Anonyymi

      Mikään laki ei saapunut paikalle ajamaan ihmisiä pois. Kyllä on aikoihin eletty vai eikö poliisivoimia enää ole Raumalla, onhan armeija käytettävissä tällaisessa hullunmyllyssä pandemia-aikana.

      Vaasassa nähtiin useita kuukausia takaperin nuorten aiheuttama suuri vahinko koko kaupungille ja kaupungin taloudelle. Iso opiskelijasakki juhli kaljoissaan ja sai koko kaupungin Lock Downiin. Ilmeistä on, että Rauma ajautuu myöskin kiinni ja taloudelliset niinkuin sairaskulut ovat korkeat tämän jälkeen.

      Raumalaiset järkeä vailla samalla tavalla kuin Intiassa jokin juhla, niin koko sakki kylpi Gangesvirrassa paskoineen ilman maskeja ja toisissaan kiinni, huusivat ja pärskivät, millään ei mitään rajaa. Mutta sehän näkyi sitten jälkikäteen. Ruumiita kaduilla ja polttohautauspaikat tungokseen täynnä, osa koronaan kuolleista löytyi Gangesvirrasta turvonneina ja osaksi poltettuina. Tätäkö Suomi ja Raumakin haluaa. Ruumiita ja lisää Covid-19-tapauksia.????

      • Anonyymi

        Mitä ruumiita? Normaaleja kuolemia suurin osa Suomessa. Älä panikoi ja hysterisoi.


    • Anonyymi

      NYT HETI VIRKAVALTAA PAIKALLE,....KÄSIRAUDAT MUKAAN.

    • Anonyymi

      Kusipäät.Tiedätte kyllä miksi

    • Anonyymi

      Onneksi Olkoon! Unohtakaa ne kaljat, niin voitatte jatkossakin.

    • Anonyymi

      Äkkiä pamppua nyt kaikille! Voi vaikka vahingossa saada flunssan jostain. Naurettavan helppoa saada ihmiset psykoosiin mielipidevaikuttamisella.

    • Anonyymi

      Torilla olin ja oli hyvät juhlat. Krapulaakaan ei ole vaikka juhlin kunnolla.

    • Anonyymi

      Tynkä kausi mestaruutta ei kannata juhlia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      459
      3142
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      143
      2292
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      135
      2142
    4. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      29
      1634
    5. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1515
    6. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      210
      1359
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      1320
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1116
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      57
      1096
    10. Saanko soittaa tai laittaa viestiä mies?

      Huomenna vaikka....
      Ikävä
      71
      817
    Aihe