Paljon on tarinaa kerrottu kyseistä paikasta.Kuka muistaa?
Millainen oli Pyytihovi
15
2301
Vastaukset
- Anonyymi
Oli pyytivaaran entisellä koululla, yhteen aikaan lähiympäristön suosittu menomesta. Joskus 1970-luvulla...
- Anonyymi
Olisi kiva kuulla tarinoita:)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi kiva kuulla tarinoita:)
Taitaa olla jo sen ajan bilettäjät suurimmaksi osaksi mananmajoilla...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla jo sen ajan bilettäjät suurimmaksi osaksi mananmajoilla...
Kyllä heitä nuorempia 50-luvun puolella syntyneitä vielä varmaan on?
- Anonyymi
Millanen menopaikka oli Lehmon motelli.
Tuntihotelli?
V. Malinen asialla.
- Anonyymi
Vanhemmat kävi parikertaa siellä.
Lapset oli mukana. Olvin 4:s olutta tilasivat 2:n hengen pöytään.- Anonyymi
70-luvun puolessavälissä oli viikonloppuisin yksi Marjatta tarjoilemassa .
- Anonyymi
Muistelen että menettivät oikeutensa kun möivät alaikäisille. Siksi varmaan olikin juuri alaikäisten suosiossa lähialueella.
- Anonyymi00014
vänni ol asiallinen yrittäjä kuka hänen kanssa tul toimeen jokaista han meistä arvostellaan .
- Anonyymi
Malisen Vänni siellä piti iloliiteriä jossa tanssattiin ja otittiin muutama keskari kun muutakaan paikkaa ei ollut täällä maaseutuympäristössä.
- Anonyymi
Kyllä siellä 15-vuotiaana olutta juotiin vielä vuonna 1978 😬
- Anonyymi
Olisikos ollut enää 1978...? Muistelen että loppui jo 70-luvun puolenvälin maissa, ellei alkupuolella...
- Anonyymi
Kerran käynyt joskus 70-luvulla.. Oli aika eksoottinen paikka Porilaiselle silloin.. Servetti on säilynyt muistona matkasta siitä..
- Anonyymi00013
Tulihan siellä asuttua 1 vuosi
- Anonyymi00015
Muistaako joku Pyytivaaran ruusun
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671160
- 251071
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947