Haluan ostaa laukaasta omakotitalon, koko enintään 80 neliötä, 2-3huonetta järkevän kokoinen, omalla tontilla ja pihalla. Seutu laukaa as/äijälä/vihtavuori.
Sopivan talon löydyttyä nopeasti kaupat .
Halajan ostaa omakotitalon laukaasta
11
749
Vastaukset
- Anonyymi
Syvä osanottoni
- Anonyymi
No pitää meille vammaisille idiooteillekin joku paikka olla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No pitää meille vammaisille idiooteillekin joku paikka olla.
Juurikin sopiva paikka teille vatipäät on laukaa
- Anonyymi
Siinä ketorinteen vieressä on hyvä talo myynnissä..Lähtis varmaan huokealla, olin itsekin ostamassa sitä mutta tulikin yllättäen lähtö kellokoskelle..
- Anonyymi
Minulle tuli lähtö Niuvanniemeen, en ostakaan nyt taloA
- Anonyymi
Mulla oli talokaupat nimenkirjotusta vaille niin eikun vaasaan..
- Anonyymi
arvioiti viiden vuoden välein
- Anonyymi
niimpä. talo laukaasta.... heti lääkäriin..
- Anonyymi
niimpä. talo laukaasta.... heti lääkäriin..
- Anonyymi
Teatteriravintolan naishovimestari hyrräsi tyytyväisyyttään Ruuhimäen keltatilitiilitalossa lähellä autokorjaamon hallia . Hän oli työskennellyt pitkän uran kyseisen Ravintolan Hovimestarina sekä pienyrittäjänä läskisulattamon omistajana Gummerruksenkadulla.
hän oli kovan linjan Taistolanen ja hyrräsi tyytyväisenä siitä miten oli saattanut hautaan monta liikeen vihollista ja muuta ihmistä joista ei pitänyt. Kevytmieliset tarjoilijatytöt hän oli ajanut joko hulluuteen tai hautaan salahuumauksilla ja muilla myrkytyskeinoilla. Maalitusjuorumurhat olivat yksi hänen bravuurinsa heitä kohtaan jotka eivät häntä totelleet. Kuolemaan oli mennyt jopa hänen tätinsä tytär, joka oli hänellä ollut kasvattityttönä 12-vuotiaasta asti. Hovimestari oli junaillut hänen kasvattityttärensä aviomiehen pahoinpitelemään hovimestarin kasvattityttären hengiltä huumausaineet ja myrkyt oliva tässäkin olleet apuna Kasvattityttären poikakin oli hovimestarin tähtäimessä, osin siitä, että hänkään ei suostunut vallankumousliikkeeseen osin muista syistä jossa pontimena saattoi olla raaka raha. Omia lapsiaan psykopaattinen ovimestari kiusasi myös huumehypnoosien avula. hänen poikansa olivat aika ajoi masentuneita ja asuivat kotonaan "hoidettavina" todellisuudessa hovimestari halusi ehdollistaa poikiaankin ja keinoina oli tietysti uhkailu, kiristys ja huumehypnoosit, että myrkyt Hän oli näytelmän ja valehtelun mestari. Hän osasi salata Taistolaistaustansakin jopa omalta veljeltään, joka ilmeiseti luuli sisarensa vain soluttautuneen liikeen sisään. Totuus oli kuitenkin se, että hän on täysi aatteen nainen ja kylmäverinen murhaaja.
Nyt hovimestari hyrisi tyytyväisyyttään. kasvattityttären poika olisi hänen mielestään kohta haudassa. Vallankumous alkaisi myös pian Venäjän avulla. Olihan hovimestari itse ollut avaamassa tietä sille ja pohjustamassa esteetöntä kulkua Venäläispanssareilla.
Itsetyytyväinen hymy huulilaan hovimestari istui sohvallaan ja siemaili teetään.- Anonyymi
Leipäpohja on sairaus josta ei parane koskaan
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011631- 2101507
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k48752Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702