Vapautuminen Roolipeleistä

Tällä videolla kerron kuinka vapautua netti- ja roolipelien siteistä, niiden haittavaikutuksista ja mikä niiden vaarana on.
https://youtu.be/4zG0yJovAQQ
3582
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Entä miten minä vapautuisin vedonlyönnistä ja uhkapeleistä jotka vievät kaikki rahani? Joudun syyllistymään näpistyksiin ja varkauksiin kun rahat ei pelihäviöiden vuoksi riitä normaaliin elämään.

Äänestä

Roolipelien siteistä pääsee yleensä pois turvasanalla tai orgasmin jälkeen

Nettipelaaminen taas on parempi vaihtoehto kuin television katsominen, koska pelatessa sentään tekee jotain ja voi kommunikoida muiden kanssa, eikä vain istua sohvalla tuijottamassa sitä roskaa, mitä televisiosta tulee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ingenjör_81 kirjoitti:

Tällä videolla kerron kuinka vapautua netti- ja roolipelien siteistä, niiden haittavaikutuksista ja mikä niiden vaarana on.
https://youtu.be/4zG0yJovAQQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu