Katso Eduskunnan istuntoa netissä Tosi Tv

Perussuolaiset esittävät Teille siellä runoja ja lukevat Puna Hilkka satukirjaa. omien papukaija satujen lisänä. Tosi tv ohjelma ilman voittoa. Halla-Aholle morsian.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarkasti ottaen milloin yö loppuu ja aamu alkaa, ja milloin taas ...härskiys saa vallanhimon nousemaan keltaisen kanssa ylös

Millainen voisi olla varapuhemiehen Juho Kierolan yö? Ilmoittaa perussuolaisille tovereille , täällä ei ole yhtään vastapuolueen edustajaa paikalla äkkiä tänne, Eu paketti pöydän alle ja demokratian nimissä märkää rättiä suomalaisten enemmistön naamaan. Hytky,hytky,hytky...........................

Äänestä

Nyt sitten kommenttia tähän sieltä Kymsoten avohoitolasta, varokaa lasilintuja nuohotessanne muurattuja piippuja Heinolassa ja Lahdessa Kymin kirkolla.

Äänestä

Juho Eerolaa arvostellaan yli puoluerajojen Venäjän vähemmistön keskuudessa .

Äänestä

Runojen ja satujen lukujen lomassa luettiin virsiä.

Juha Mäenpää (ps) puolestaan luki helatorstaina kello 6.34 virsikirjasta poistetun virren sanat, mikä vei lähes kokonaan viiden minuutin puheenvuoron.

– Jo vääryys persut saapi, ne huutaa taivaaseen, se turmaa ennustaapi, vie kansan kurjuuteen.

Äänestä

Tämä on sitä esimakua demokratian polkemisesta ja totalirismiin pyrkimisestä.
Ja ymmärtämätön kansa taputtaa.

Äänestä

Perussuomalaiset puhuivat yöllä elpymispaketista: Punahilkka-satu, virsi, runo...

Päivällä Sebu Tynkkynen muisteli historiasta sotia ja kun omat jutut oli vähissä niin lainasi muiden sanomisia, eli ei ollut mitään uutta sanottavaa. Olisi nyt vaikka kertonut mitä Mosambikista kotoisin olevalle poikaystävälle kuuluu ja onko viimein häitä tulossa, lapsestakin ovat puhuneet.

Äänestä

Voi kysyä, onko noussut päähän? se keltainen mikä ei ole simaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Perussuolaiset esittävät Teille siellä runoja ja lukevat Puna Hilkka satukirjaa. omien papukaija satujen lisänä. Tosi tv ohjelma ilman voittoa. Halla-Aholle morsian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu