että en jaksa edes yrittää. Olen tuomittu epäonnistumaan kaikessa mihin ryhdyn. Jos olisin älykäs, niin olisin tajunnut tämän vuosia sitten.
Parempi onni ensi elämässä, jos sellainen on.
Parempi onni ensi elämässä, jos sellainen on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihan samat tunnelmat täälläkin. Masentaa ja ahdistaa, ahdistaa ja masentaa. Olen yrittänyt ja yrittänyt. Jostain nurkan takaa hyökkää aina uusi vastoinkäyminen, ja kaikki menee taas pieleen. Olen miettinyt, että johtuuko kaikki ihan vaan siitä, että olen huono ihminen ja tyhmä. No, älykkyys testattiin, ja sain keskitasoa korkeammat pisteet. Saatan kylläkin olla tyhmä jollain sellaisella älykkyyden osa-alueella, jota ei testissä ollut, en tiedä. Mietin vaan, että kuinka paljon vastoinkäymiset on ihmisen oma vika, ja kuinka paljon ne johtuvat ympäristöstä. Osaisiko joku sanoa?
Olen miettinyt joskus samaa.
Olen miettinyt joskus samaa. Hieman riippuu vastoinkäymisten laadusta.
Meillä olisi täydellinen rakkaus käsien ulottuvilla. Ei paljon vaatisi.
Minua ei edes masenna se että mitään en ole saanut aikaan missään en ole menestynyt mitään uraa en ole tehnyt koulustuskin on minimiä mutta halavattu että välillä olen nauranut noille uraputkinarsisteille politikassakin niillähän se suru tulee puseroon kun perhana joutuvat selittelemään vielä jälkipolvillekin miten hölmöilivät päätöksiä ja jallittivat koko kansaa ja kaiken huippu seuraavat narsistit on näiden nykyisten jälkeläisiä.
Näin on mullakin. Oon yrittänyt ja yrittänyt, mutta en vaan osaa tai opi mitään. Paitsi mokata osaan. Oon niin väsynyt yrittämään enää yhtään mitään. Parempi olis, jos kuolisin pois.
Älähän nyt. Elämä saattaa kääntyä vielä paremmaksi.
Älähän nyt. Elämä saattaa kääntyä vielä paremmaksi.
Ei se saata. Mikään. Ei. Koskaan. Muutu.
Mulla on sama juttu. Jos olisin pikkusen enemmän miettinyt, niin en olisi hakenut viimeisimpään koulutukseen ja olisi päässyt vähemmällä, eikä olisi tullut totaallisen epäonnistunutta oloa kuin nyt on. No, se ala on haudattu lopullisesti unohduksen multiin. Oli paska ja turha reissu mutt tulipa tehtyä. En vaan kelvannut minnekään, eikä musta ollut mihinkään. Pitää kulkea järjestöjen työkokeiluissa ja palkkatukihommissa, niihin kelpaa näinkin huono ja sekunda kuin mä, en mä oikeisiin töihin enää kelpaa. Onneks alkaa eläkeikä lähestyä ja voi olla etten elä edes sinne asti, kun suvussa monetkaan ei vanhoiksi ole eläneet eli sitä odotellessa. Onneks en pilannut muiden elämää pelkästään omani ja kun musta aika jättää, ei jää mitään jäljelle, eikä kukaan sure, kun ei ole ketään kuka välittäisi. Turhan ihmisen turha elämä.
Et ole turha. Kaikki työt ovat oikeita töitä. Pää pystyyn. Riität omana itsenäsi.
No sellaisia samanlaisia loosereita nuo korkepalkkaiset tyhjänpuhuja poliitikot ja kaikenmaailman sekunda julkkiksetkin on..Julkisuudessa roikutaan vaikka ei olisi.mitään syytäkään siihen.. Samanlaista se on vaikkei saisikaan hirmuisia rahoja valehtelusta ja ihan yhtä hyviä tai parempia ihmisiä ollaan kuin nuo muoviset julkutkin..
No niin hyvältä kuulostaa. 🙂👍