Eräs "yksi värinen puolue" on neuvotellut Iso-Britannian kanssa salaa siten että Raumalle piti saada uusi museotalo. Talossa piti olla paljon Englantilaista esineistöä ja muuta sinnepäin. Iso-Britannialta Suomi olisi saanut jonkunlaisen hyväksynnän ja nyt Suomi on alakynnessä salaisissa neuvotteluissa Iso-Britannian kanssa.
Nyt Iso-Britannia kyykyttää tai hylkää Suomen?
Talo sijaitsi silloisen kertoman mukaan Raumalla "eräänlaisella jyrkänteellä" ja siellä oli paljon huonekaluja, joissa oli muka hienot suomalaiset kankaat. Paljon Jasperwarea tai mikä onkaan. Mielestäni museotaloja ei tehdä poliittisin perustein.
Nyt ei kuitenkaan tehdä tai tehty Raumalla poliitikkojen avustamana museotaloa.
"Iso Timo" oli kuulemma niin tyytyväinen taloon ja esineistöön että oli Iso-Britannian ja Rauman yhteiskuntarauhan vuoksi ajanut "salahanketta". Tarkoituksena tehdä Englanninpää tyytyväiseksi.
Vaan miten on englantilainen "naapurini"? En kerro kuinka he olisivat takoneet minulle että käy siellä Raumalla "makeessa" museossa. Eivät olisi muuten hyväksyneet minua siinä tapauksessa. Saa nähdä minkälaiset desantit sain heistä iäksi?
Rauman Lukon pelaajat on valikoitu villin huhun mukaan "supertietokoneella", josta en kerro enempää. Eivät olisi pärjänneet tai voittaneet mitään muuten.
Yhteiskuntarauha rakoilee kuulemma Raumalla, jos eivät saa sinne Englanti-museotaloa jatkossa. "He" ovat nyt niin hinjaisia.
Yhteiskuntarauha vaarassa Raumalla. Iso-Britannian hyväksymä museotalo Raumalle.
Anonyymi
3
99
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt ottamaan kaikki määrätyt lääkkeet heti. Palataan sitten asiaan uudestaan.
- Anonyymi
Ei lääkkeitä voi määrätä, tyhmä.
- Anonyymi
Ei lääkkeitä määrätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1659405Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3487133Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056052- 1654027
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen173839Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu753523Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht813449Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353308- 1912950
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik132077