vuotta.
KD-puolueen tarkoitus ei suinkaan ole hurmosliikkeiden puolue, Ja edellisessä eduskunnassa ollut KD-puolue ajoi ainoastaan luterilaisen kirkon etua, eikä mitään muuta he saaneet aikaan. Viime eduskunta vaalien jälkeen kepu ei ollut enään halukas "oikeisto" vetoiseen hallitukseen ja tietysti vasemmisto SDP ja muutkin takiaispuolueet halusivat tuhlata Sipilän Hallituksen tuotot.
Ja nyt tämä nykyinen hallitus haluaa vielä tuhlata Suomalaisten tulevaisuuden -antamalla ihan suokuokalla rahaa rikkaan eteläeuroopan tukemiseen.
Ajatella tämä huulipuna hallitus suunnilleen lahjoittaa kuusi tuhatta miljoonaa euroa Rikkaille Italialle, Kreikalle, espanjalle, ranskalle, jne.
Ja tuota lainaa me saamme maksaa pois kuusikymmentä vuotta.
Ainoastaan PS- puolue yhdessä Liike Nytin ja KD kanssa vastustavat tämän kaltaista huijausta vastaan.
Marinin hallitus tukee etelä eurooppaa ja Suomi joutuu tuota tuki pakettia maksamaan kuusikymmentä
5
1015
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, missä on kansallinen kokoomus?
- Anonyymi
Kokoomus pelkää tulevaa kansantuomiota!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus pelkää tulevaa kansantuomiota!
Ja PerusSuomalaisia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja PerusSuomalaisia
Ei varmaankaan PS-puoluetta parjaavat vieläkään käsitä, että kansa on lopultakin kyllästynyt vanhoihin puolueisiin.
Kun Veikko Vennamoa arvosteltiin, kannettiin jopa eduskunnastakin ulos
ja ensimmäisen jytkyn jälkeen puolue hajoitettiin seteliselkärankaisilla "Tupamäkeläisillä."
Perus-Suomalaisten puolue yritettiin Sipilän hallituksen aikoihin tuhota jälleen,
nyt hillotolppa ministereiden voimilla.
Ette onnistuneet.
Ja vielä uuden Eduskunnan kansanedustajien istumajärjestyksen muutoskaan ei tuhonnut PS-puoluetta.
Vaikka koko eduskunnan vanhat puolueet siirsivät PS-puoluelaiset häpeäpaikoille pimentoon.
Ja pieni takiaispuolue sai puolueemme paikoille omat edustajansa.
Huom! Olemme yhäti eduskuntapuolue ja tuntuu kuin se olisimme ainoa puolue,
joka ei tarvitse tekohengitystä.
Tsemppiä mussukat!
- Anonyymi
Kyllä vastuuttomat vihervassarit pitää saada pikimmiten pois hallituspaikoilta.
Ei tätä maata voi hoitaa vain ryntäämällä tuntemattomaan "ideologia edellä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36912370Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2575414Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002655Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736