Sosiaalityöntekijä

Anonyymi

Mulla alkoi 2019 elokuussa sosiaali asiakkuus: kotona oli riita jossa äiti löi ihan hiljaa sormilla suuhun kun haukuin häntä.. tulin kuukauden sijoitetuksi sitten pääsin takaisin kotiin, isä onnistui manipuloimaan mua "hatkata" kotoa 3pv ja muutin sitten viralliseksi hänen luokse. Siellä asuin 3kk sitten hän tuli aamulla humalassa kotiin pahoinpiteli mut onnistuin sieltä karata takaisin äidille ja heti samana päivänä mun vanha sosiaalityöntekijä painosti ja manipuloi mun sanoa että äidillä en voi pysyä sieltä hän manipuloi minua koulun jälkeen Turun Spr turvataloon ja niih sieltä Koppalaa ja koppalasta kodinomaiseen lastenkotiin siellä asuin vaihtui sosiaali työntekijä joka oli isoveljeni sossu joka aina tahtosi tuhota perheemme ja erotteli meidät no ennenkun tuli siirretyksi kopplaa takasin oottaa eho paikkaa aloin hatkata päivittäin aamu-illan ajan koska siellä ohjaajat sanoivat minulle etten kuulu sinne, heitteli seinään ja eräs tirkisteli kun tulin suihkusta ja kun vaihoin vaatteita tuli monta kertaa tahallaan niin että olen ollut alasti.. he laittoivat mut osastolle valehtelemalla lääkärille pääsin sitten 2 päivässä ulos sieltä ja heti ovessa yksikön johtaja sanoi että ihan mistä vaan puheesta mitä sanot niin herkästi sinne.. he yrittivät sitten vielä yhden kerran ja Tyksin lääkäri oli aika järkyttyny kun todistin nauhoitteilla heidän valehtelun, haukkumisen. Sitten he kieltäytyivät ottamasta minua takaisin sinne ja kiirellisesti sijoitettiin huostaanotosta koppalaan Lvr asetettiin 30pv ja ypr vanhempiin vaan siksi että sosiaalityöntekijä pelkää mun ”karkavan” koulusta tai että äiti ”manipuloi” minua vihamaan enemmän sitä😂
En tiedä miten voin oikeuksiani puolustaa kun olen 3kk sanonut päivittäin viestinä ja puhelussa sos työntekijälle, opettajalle kaikille että haluan sos työntekijän vaihtoa vastaus on aina ollut häneltä ”jatkan sinun sosiaalityöntekijänä” tai aiheen pyöritys äitiä se on uhannut viedä nuoremman tytön.

Tämä kyseinen sosiaalityöntekijä ei ansaitse yhtään yksityisyyttä hän on Tiina Tuokko varoitan!

11

2143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota yhteys asianajaja Lotta kroneldt-Virtanen, Turku

    • Anonyymi

      Muista ehkäisy.

      • Anonyymi

        Ota yhteys asianajaja Lotta kroneldt-Virtanen, Turku


    • Anonyymi

      Tämä sosiaalityöntekijä on paha narsisti, joka käyttää rajua henkistä väkivaltaa asiakkaisiinsa, käyttäen heidän heikkoa yhteiskunnallista asemaansa heitä vastaan ajaen niin epätoivoisiin tilanteisiin laittomilla toimillaan että vie valmiiksi toivottomilta elämänhalun kokonaan. Tämä henkilö pitäisi saada pois virastaan. Ja sen jälkeen pitäisi selvittää kuinka monen ihmisen itsemurhasta hän on vastuussa, kuinka monen lapsen vanhempien henget on toimillaan riistänyt. Ja näille perheille oikeutta.

    • Anonyymi

      Sosialidemokraattitädit ovat aina oikeassa.

      • Anonyymi00017

        Suro?


    • Anonyymi

      Ihme akka. Ei Ajattele lapsia yhtään

    • Anonyymi

      Tämä ämmä on ihan natsi..kohtelee ihmisiä ku saastaa ja mukamas lasten hyvinvoinnin pohjalta. Olen isoäiti 2 ihanalle natiaiselle ja kun perheeseen tuli kriisi lapsen sijoitettiin väliaikaisesti sijaisperheeseen. Minä jouduin haastatteluun että olenko kelpo mamma tapaamaan lapsia jatkossa.olen heidän elämässä ollut alusta asti ja kokenut suhteen hyvinkin läheiseksi. Nyt kun lasten vanhemmat yrittää parantaa välejään niin tämä ÄMMÄ kielsi heiltä kokonaan lasten tapaamisen..onko se lasten edunmukaista??? Tytön asianajaja kyllä hoitaa tätä keissiä mutta hidastahan se on ennenkun jotain konkreettista päätöstä saa ja muutosta. ÄMMÄ on saanut jo kerran ainakin vakavan varoituksen vallan väärinkäytöstä.. toivon todella että tämä ihmishirviö kokee karman. Mamma on puhunut.

      • Anonyymi

        Ite olet natsi...


      • Anonyymi

        " Minä jouduin haastatteluun että olenko kelpo mamma"
        Tottakai kuka tahansa, joka ottaa toisten lapsen hoitaakseen, joutuu haastatteluun.
        Lapsen etu edellä pitää olla.
        Epäilen, että oletkoo ollenkaan sopiva hoitamaan lapsia, kun käytät toisista ihmisistä tuollaisia sanoja kuin ÄMMÄ.
        Huono esimerkki lapsille. Muitakin ihmisiä pitää kunnioittaa.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      236
      5433
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      57
      4751
    3. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      12
      3589
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      288
      3306
    5. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      19
      3275
    6. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      182
      3189
    7. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      73
      2840
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      65
      2067
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      29
      2001
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      1996
    Aihe