Alpha trimmi ongelma

Anonyymi

Alpha one gen2 trimmi kiukuttelee seuraavasti,kone sammuksissa ja tyhjäkäynnillä pelaa niinkuin pitääkin mutta nostat kierroksia vähänkin enemmän niin ei enää liiku ja katkoo syttyä sekä voltti mittari heittää nollille.otin yksikön irti ja kaikki sähköpuolen liittimet näyttää olevan ok enkä muutenkaan keksinyt mitään outoa ulkoisesti.pääsyötöt tulee suoraan akulta ja nekin ok.en ennen ole moiseen törmännyt ja nyt vähän sormi suussa kyselen olisiko joku moisen hanskannut?

4

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikutaisi muuten oikosululta, mutta silloin palaisi trimmin sulake.

      Yhteistä kaikelle on maadoitus eli katso mistä kohtaa se on löysällä. Kaapeli voi olla poikki myös sisältä.

      • Anonyymi

        Vedä uusi maadoitusjohto sopivasta kohtaa suoraan aklulle ja katso auttaako se. Jos ei auta, niin yksi vikakohde on eliminoitu.


    • Anonyymi

      No, mikä oli vikana?
      Akun kenkä löysällä?

    • Anonyymi

      Juu,lääke löytyi kuitenkin kaasuvivun sisällä kulkevista johdosta.siellä oli pikkuinen alumiinin palanen pyörinyt johtojen välissä nirhaten kuoren rikki parista ja sitten kun sopivasti kahvaa liikutti niin nappasivat yhteen.eli homma taas kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5157
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3352
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      88
      3132
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2558
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1827
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1560
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      122
      1515
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1266
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1169
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1129
    Aihe