Rokotteissa, siis koronapiikeissä, on kolesterolia ja etikkahappoa. Jälkimmäinen on etanolista tehtyä. Nämä tiedot löytyy tuoteselosteista. Kolesteroli tietääkseni nostaa riskiä saada aivohalvaus tai sydänkohtaus yms. Ja etikkahappo tuskin on kovin terveellistä myöskään.
Päijät-hämeessä puolet sairaalahoidossa koronan takia olevista on jo saanut rokotteen.
Suomessa on nyt noin tuhat ihmistä jotka ovat saaneet rokotteista vakavia haittoja. Vakaviksi luokitellaan kuoleminen, kuolemanvaaraan joutuminen, sairaalahoitoon joutuminen, pysyvän vamman saaminen yms. Rokotteisiin mahdollisesti liittyviä kuolemia on noin 70.
Britanniassa on tehty haittailmoituksia 750 000 kpl. Siellä on mm. useita kymmeniä sokeutuneita ja kuuroutuneita. Ja 242 ihmistä on saanut verihyytymän, joista 49 on kuollut (huhtikuun lopulta nämä tiedot).
THL:n ylilääkäri Hanna Nohynek ei aio ottaa itse rokotetta koska sairasti koronan maaliskuussa 2020. Tällä logiikalla lähes 90 000 suomalaista voi hyvästä syystä jättää itsekin rokotteet väliin. Kauanko sairastetun koronan antama suoja kestää? Ilmeisesti hänellä ikuisuuden, mutta muilla vain muutaman kuukauden.
Kaikilla koronarokotteilla on ns. hätätilakäyttölupa, ei normaalia. Testit (ihmisillä) ovat menossa ja tuloksia odotellaan vuosina 2022-2023. Nämä ovat kokeellisia rokotteita, eivät rokotteita. Edes valmistajat eivät tiedä kauanko niiden antama suoja kestää. Sekin kertoo siitä että tässä on todellakin kyseessä ihmiskoe. Koekaniineja näytää kuitenkin riittävän.
Lopetan tämän tähän jotta ei tule liian pitkä kirjoitus.
Tiedättekö jo nämä asiat?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1339603Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686112Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1725441Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El335387MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny64462Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään574337Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m883541Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102981Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1262937