Rokotteissa, siis koronapiikeissä, on kolesterolia ja etikkahappoa. Jälkimmäinen on etanolista tehtyä. Nämä tiedot löytyy tuoteselosteista. Kolesteroli tietääkseni nostaa riskiä saada aivohalvaus tai sydänkohtaus yms. Ja etikkahappo tuskin on kovin terveellistä myöskään.
Päijät-hämeessä puolet sairaalahoidossa koronan takia olevista on jo saanut rokotteen.
Suomessa on nyt noin tuhat ihmistä jotka ovat saaneet rokotteista vakavia haittoja. Vakaviksi luokitellaan kuoleminen, kuolemanvaaraan joutuminen, sairaalahoitoon joutuminen, pysyvän vamman saaminen yms. Rokotteisiin mahdollisesti liittyviä kuolemia on noin 70.
Britanniassa on tehty haittailmoituksia 750 000 kpl. Siellä on mm. useita kymmeniä sokeutuneita ja kuuroutuneita. Ja 242 ihmistä on saanut verihyytymän, joista 49 on kuollut (huhtikuun lopulta nämä tiedot).
THL:n ylilääkäri Hanna Nohynek ei aio ottaa itse rokotetta koska sairasti koronan maaliskuussa 2020. Tällä logiikalla lähes 90 000 suomalaista voi hyvästä syystä jättää itsekin rokotteet väliin. Kauanko sairastetun koronan antama suoja kestää? Ilmeisesti hänellä ikuisuuden, mutta muilla vain muutaman kuukauden.
Kaikilla koronarokotteilla on ns. hätätilakäyttölupa, ei normaalia. Testit (ihmisillä) ovat menossa ja tuloksia odotellaan vuosina 2022-2023. Nämä ovat kokeellisia rokotteita, eivät rokotteita. Edes valmistajat eivät tiedä kauanko niiden antama suoja kestää. Sekin kertoo siitä että tässä on todellakin kyseessä ihmiskoe. Koekaniineja näytää kuitenkin riittävän.
Lopetan tämän tähän jotta ei tule liian pitkä kirjoitus.
Tiedättekö jo nämä asiat?
Anonyymi
0
53
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741