Vm 2007 Avensis 2,0l bensakoneella alkoi temppuilemaan huolella ja toivottavasti täältä löytyisi hieman vinkkiä miten tuota vikaa alkaisi selvittämään.
Auto oli kuulemma jotenkin nykinyt ja sammahdellu pariin otteeseen kunnes ei enää pihasta saatu käyntiin muuta kuin jonkun kerran käynnistyi ja kävi korvakuulolta normaalisti pari sekuntia ja sammui, eikä uusintastarttaukset nyt enää vaikuta millään tavalla.
Yksi puola otettiin irti ja iskettiin toinen tulppa ja ei kipinää mutta ei anna mitään vikakoodeja eikä saa yhteyttä ollenkaan moottorinohjausyksikköön mutta muuten kyllä käsittääkseni näki ettei esim. ajonesto temppuillu.
Onko kellään ajatusta että mistä tuommoista alkaa selvittelemään jotta pääsisi hajulle että mikä vaivaa.
Kiitokset jo etukäteen jos joku pystyy asiassa auttamaan.
Avensis sähkövika
Anonyymi
1
160
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa vikaa mullaki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751111
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557