Vm 2007 Avensis 2,0l bensakoneella alkoi temppuilemaan huolella ja toivottavasti täältä löytyisi hieman vinkkiä miten tuota vikaa alkaisi selvittämään.
Auto oli kuulemma jotenkin nykinyt ja sammahdellu pariin otteeseen kunnes ei enää pihasta saatu käyntiin muuta kuin jonkun kerran käynnistyi ja kävi korvakuulolta normaalisti pari sekuntia ja sammui, eikä uusintastarttaukset nyt enää vaikuta millään tavalla.
Yksi puola otettiin irti ja iskettiin toinen tulppa ja ei kipinää mutta ei anna mitään vikakoodeja eikä saa yhteyttä ollenkaan moottorinohjausyksikköön mutta muuten kyllä käsittääkseni näki ettei esim. ajonesto temppuillu.
Onko kellään ajatusta että mistä tuommoista alkaa selvittelemään jotta pääsisi hajulle että mikä vaivaa.
Kiitokset jo etukäteen jos joku pystyy asiassa auttamaan.
Avensis sähkövika
Anonyymi
2
203
Vastaukset
- Anonyymi
Aika monessa avensikessa näyttää olevan sama vika tällä palstalla.
- Anonyymi
Ja taas sama vika mullakiii...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774