Paksunsuolen syöpä ja Essiac tea (Floressence) , Graviola

Toiveikas 41

Hei,
Vaimollani havaittiin paksunsuolensyöpä v. 1999. Hänet on leikattu moneen kertaan , saanut kaikki mahdolliset sytostaatit. Syöpä levisi kuitenkin keuhkoihin, taas leikkaukset ja päälle taas sytostaatit ja sädehoidot.Sytostaateista on kaikki läpikäyty ( Fluorourasil, Irrinotecan, Xeloda , Oxsaliplatin , Avastin), kaikkine sivuvaikutuksineen , jollakin enemmän joillakin vähemmän. Nyt on tilanne se ,ettei hänelle enää anneta syöpää pysäyttäviä hoitoja vaan vain oireisiin liityyvää hoitoa.
Olen löytänyt jostakin netistä yllä mainitut luontaistuotteet: Essaic tee,(tai Floressence) ja Graviola kapselit tai uute, joiden väitetään vaikuttavaan syövän etenemiseen.Onko kenelläkään Suomessa kokemusta ko. tuotteista? Saako niitä ostaa jostakin Suomessa ? Löytyykö lääkäriä jonka kanssa voisi keskustella ko. aineiden käytöstä ?

13

9388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaana

      Kyllä Suomesta saa, Vaasasta. Googleta Lootus-kirjat, niin löydät yhteystiedot.

    • vaimosi

      huomasi epäillä syöpää? Siis millaisia oireita hänellä oli? Ja minkäikäinen hän oli silloin?

      • Toiveijas 41

        Aluksi (v, 1999)oli tuntemuksia paksussa suolessa ja ulosteessa verta. Hän meni tähystykseen, missä todettiin syövän mahdollisuus. Näytttteet vahvistivat asian myöhemmin. Leikkausksen jälkeen hän oli oireeton (paitsi sytostaattien sivuvaikutukset ) Sitten tuli n. 3vuoden jälkeen tuntemuksu keuhkojen alueelle, missä sitten todettiinkin etäispesäkkeet. Nyt siis eletään vuotta 2005 ja kaikki klasillisen syövönhoidon lääkkeet käytetty. Mitä ny eteen ? Neuvokaa hyvät ihmiset, please !


    • luontaisista

      olisi apua, voimia teille molemmille.

      Jos saa vielä kysyä, millaisia tuntemuksia suolessa oli ja oliko verta paljon ja "miten" (ulosteen pinnalla vai seassa). Itse pelkään pahinta, mutta en millään uskaltaisi mennä tähystykseen.

      • Toiveikas 41

        Veren paikka ja väri vaihtelee.Tumma veri on kai epäilyttävämmpi. Minä kävin itsekin tähystyksessä ,vaimoni tapauksen kokemana ja koska ulosteestani löyti veri näytteitä .Ne olevat kirkkaita ja pinnalla. Mitään syöpään viittaavaan ei löydetty. Veri oli lähtöisin " hyväälaatuisista " polyypeista".
        Kehoittaisun kuitenkin sinua käymään lääkärissä ja mahdollisesti tähystyksessä. Ei se tähystys niin kovin hankala juttu ole. Nythän on käynnissä joku seulonta juttukin menneillään, jossa ulostenäytteestä saa tai ei saa kutsun jatkotutkimuksiin. Terveyskeskus varmaankin nevoo.

        Tsemppiä sinulle. Selvyyden kaivaminen esille kannattaa ,kuin elää jatkuvasssa epätietoisuudessa. Ja varhaisessa vaiheessa löydetty syöpä antaa suunnattomasti patemmat mahdollisuudet selciytyä siitä. Itselläni löydettii eturauhassyöpä hyvin varhaisessa vaiheessa ja nyt näyttää siltä ,että se on voitettu. Joten tutkimuksiin vaan ,jos on epäilyjä.!


    • käytän

      Essiac-jauhetta, joka sekoitetaan veteen ja lämmitetään sen lisäksi koivuntuhkasta keitän juomaa, jota käytän ohjeen mukaan. Suomea en tiedä, mutta Haaparannan terveyskaupasta näitä saa. Käytän myös normaalisti onkologin kirjoittamia lääkkeitä. Tiedän muitakin käyttäjiä ja ovat selviytyneet kovastakin taudista toistaiseksi.

      • kaikki peliin

        Garaviola jauhe - puun lehdistä
        Viro http://www.sojapood.ee
        Pärnu mnt. 158b, Tallinn. Tel: 651 6009 Mob 5358 4108. Bussilla 16 Estonian edestä
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/4633861
        http://www.liberherbarum.com/pn1859.HTM
        vieritä palkkia alaspäin, saat numeroita eli mihin kasvia käytetään
        http://www.rain-tree.com/graviola.htm
        Annona , kermaomena , Graviola lat Annona muricata
        Kas kun ei superfood osiossa essiac-yrttiuute
        http://www.lootuskauppa.fi/artikkelit
        pakurikääpä eli pakurijauhe http://fi.wikipedia.org/wiki/Pakurikääpä


    • syöpäloki

      Lisätietoa syövän parantavasta Graviolasta
      Syöpälääkkeenä toimivan hedelmän salailua on jatkunut jo pitkään.
      Lääketehtaiden voitot ovat tärkeämmät kuin ihmisten terveys.

      Lue vastaus Iltalehden Syöpä -palstalta, Syövän synty ja tehokas hoito on selvitetty
      sivun viimeinen juttu otsikolla
      "Siksi lääketeollisuus salailee...
      http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=1002780&page=2

      Suora linkki tietolähteeseen:
      Graviola - graviola-eu.123kotisivu.fi

      Ota nopeasti linkit talteen ja levitä eteenpäin.

      • huhhuhhuhuijaa

        Voi jessus mitä potaskaa!


    • Epätoiveikas

      Mitenkähän Toiveikkaan vaimon kävi?

    • Anonyymi

      Luontaistuoteliikkeet varmaan tietää

    • Anonyymi

      Alkuperäinen kanadalainen intiaani paransi ystävänsä sairaanhoitaja Rene Caisse jatkoi hoitoa ilmaiseksi ja potilaan parantuivat pääasiassa 4:llä yrtillä. Nyt Kanadan "terveyspuoli" myy tuotetta Essiac-tee -nimellä. (Takaperin Caisse).
      Tuota teetä on myynnissä Essiac-nimellä mm. luontaistuorekaupoisa, mutta se on kuulemma usein loppu. Jos saat suoran yhteyden Kanadaan, asia hoituisi sillä.
      Itse ajattelin myös kokeilla, kunhan kohdalle sattuu.

      Meillä suomessa kasvaa myös noita kasveja ja Renen ystävällä oli näistä 4:stä tärkeimmästä kasvinosasta grammamääräinen resepti.

      Kanada on sitä tutkinut, eikä sitä saa myydä lääkkeenä. Tuotepussissa on kuivattuna nuo ainekset, mutta voi olla useita muita aineita kenties eri nimellä.

      Yhdessä artikkelissa mainittiin tai ymmärsin, että tuotteen vaikutus on elimisten oman puolustusjärjestelmän vahvistuminen tai sinne päin. Hinta oli suomessa 25 e ja sen käyttöohje miten juoma valmistetaan.

      Näkyi olevan erikseen myös myynnissä jauhettuna jotain yrtin osia googlatessa.
      Itse ajattelen, että jauheet menettävät tehoaan pidemmässä säilytyksessä, joten parempi olisi kuivatut tuotteet.
      ahosuolaheinä, koristeraparperin juuri, takiaisen juuri, puna............kuori (jonkin pajun sukulainen muistelen).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3262
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1304
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      181
      1243
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe