Moi,
Käyttäkö täällä kukaan muu amfetamiinia muuhun kuin päihtymys tai viihdetarkoitukseen? Olen nyt noin kuukauden käyttänyt liki päivittäin pienen määrän amfetamiinia, jotta ylipäätään saan silmät auki. Olo on paljon skarpimpi, eikä tarvi nukkua päiväunia joka päivä.
Mulla on todettu ADD oireita ja saan kohta virallisestikin lääkityksen. Eli mulle amfetamiini toimii pikemminkin pään selvittäjänä, kuin päihteenä. Ajatus on paljon selkeämpi ja saan asioita tehtyä loppuun asti. Olen muutoin täysin absolutisti. Ollut jo 16 vuotta. Koskaan ei ole ollut ongelmaa päihteiden kanssa ja olen ollut siinä luulossa, että kun vetää huumeita, niin niistä menee pää sekaisin. Nyt on kyllä ajatus muuttunut sen osalta.
Olen lapsuudesta asti ollut kestoväsynyt. Aina vaan nukuttanut ihan hulluna. Alkoholi sai myös aikaan sen, että olin vieläkin väsyneempi. Siksi lopetin kokonaan.
Olen ihan normaalisti päivätöissä ja muutenkin luokittelen itseni ihan normaali ihmiseksi. En halua mitenkään glorifioida huumeiden käyttöä, mutta ainakin mun kohdalla on ollut vaan pelkkiä hyviä kokemuksia. Lauseiden tuottaminen on muuttunut helpommaksi, kun ei sekoile sanoissa.
Ja kun ollaan Suomi24 palstalla, niin tiedän, että kommenteissa tulee paskaa niskaan, mutta jos joku kohtalotoverikin löytyisi :)
Amfetamiinin käyttö ilman halua "päihtyä"
Anonyymi
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 563736
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.463147Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1532949Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,412813SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752396Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s611911Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a231878Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1221757Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681170- 841162