Vaasassa odottavia??

oliskos muita tulevia äitejä vaasassa tai lähistöllä?itsellä laskettu aika 8.10.olisi mukava saada uusia ystäviä,joilla vauva tulossa:)
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laskettu aika on 9.11 ja toinen lapsi, esikoinen(poika) on 10,5kk.

Äänestä

Mä odotan kans esikoista ja oon laihialta. La 4.9.

Äänestä

Joo täälä ollaan kans täysverisiä vaasalaisia ja vaskiluodossa asutaan.

Toista odotan viikolla 31 6. Töitä jäljellä kolme päivää ja loma siintää silmissä, ihanaa! Äippäpakkauksen "tilasin" vasta pari viikkoa sitten, että saapa nähdä tuleeko uudet värit vai vanhat. Ihan sama oikeestaan, mut en ehtiny jättää aiemmin. Olo on varsin pyöreä jo, mutta muuten hehkeän seesteinen. Kovasti neuvolassa mainostivat että saisin olla nyt vain yhden päivän sairaalssa jos hutsii ja sit vaavin kanssa kotiin, mut saa nähdä. Oon kyllä sen verran hysteerinen varmaan et vähintään kaks päivää mielelläni olisin.
Ekan kanssa kaks vuotta sitten olin viis päivää kun halusin parannella alapäätä. Muuten olisin saanut lähteä kolmantena päivänä, mutta oli sen verran hiljasta sielä A5 osastolla et sain "lomailla" pidempään. Tosin sit kun päästiin kotiin niin pärjäsin tytön kanssa paremmin kotona kun sain antaa rauhas niin paljon lisämaitoa kun tarvis, kun taas sairaalas eivät meinanneet millään uskoa että tyttö ei tyytyny mun rintojen tuotantoon. No se siitä.

Nyt odottelen meielenkiinnolla synnyttämään menoa kun VKS:ssä toimitetaan nää synnytykset mielellään luomuna eli kipulääkkeitä ei anneta ei sitten millään. Nyt oon menossa sinne aika suulaana.. ehkä? ;)

Terkkuja ja hyvää odotusta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jezni kirjoitti:

oliskos muita tulevia äitejä vaasassa tai lähistöllä?itsellä laskettu aika 8.10.olisi mukava saada uusia ystäviä,joilla vauva tulossa:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu