Lepolan Kaisa puhui ja kirjoitti epätotuutta toimeentulotuen asiakkaalle Lopella virkaa hoitaessaan. Uhkasi sitten vielä toimenpiteillä, kun häneen liitettiin sana valehtelu. Eikö tämä häne puolueensa pitäisi olla huono-osaisten puolella?
Lepola Kaisa
16
2657
Vastaukset
- Anonyymi
Enpä usko, Tuo uhkailu myös kuuluu ilmeisesti politiikkaan, jossa valehtelu tavallista. Minä forssalaisena uskon, että hän ajaa omaa uraansa joka paikassa pienestä ihmisestä viisveisaten. Tuo uhkailu kuulunee myös hänen poliittiseen toimintatapaansa.
- Anonyymi
Tekee sentään töitä moni tänne kommentoivista ei koska sosiaalipuolen asiat niin kiinnostaa. Työ parasta sosiaaliturvaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekee sentään töitä moni tänne kommentoivista ei koska sosiaalipuolen asiat niin kiinnostaa. Työ parasta sosiaaliturvaa.
Työ ole mitään sosiaaliturvaa, se on palkka joka saadaan työnteosta. Ansiosta tai vailla ansiota. Nykyään ole palkkaa saavillakaan kaataa saavilla rahhaa mihinkään. Kuristushallitus on tehnyt hyvää työtä, ja tuleva sosiaalidemokraattinen jatkaa siitä mihin nykyinen jää. Aivan sama mitä nyt puhuvat. Tuuli se huulia heiluttaa aina vaan ja edelleen.
- Anonyymi
Koko ajan vaihdetaan työpaikkaa? miksi ihmeessä? Pyrkinee tulla tunnetuksi. Uskon hänen haluavan eduskuntaan ja ehkäpä jopa pääministeriksi, kyllä näissä haaveissa pikkuihmisen asiat tuppaa jalkoihin jäämään ja eikös hänestä ole tehnyt valituksiakin hallinto-oikeuteen? Mihin ne johti?
Hänen oma kuvaus itsestä lienee himppusen verran valheellista, mutta se lienee tavallista poliittisilla pyrkyreillä.- Anonyymi
Yksi saatana tuo Lepola. Vittumaisuuden perikuva. Olen kuullut näin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi saatana tuo Lepola. Vittumaisuuden perikuva. Olen kuullut näin.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/raikeaa-tyopaikkakiusaamista-despoottinen-johtaja-nyt-epakohdista-avautuvat-limingan-koulukodin-ex-tyontekijat/9069402
Tämäkin todistaa sen, kova selittäjä, kiusaaja 😡
- Anonyymi
Kannattaisi mennä töihin, niin ei tarvitsisi sietää tanttojen vittuilua ja uhittelua.
- Anonyymi
Täällä punikkilassa ei niin vaan töihin mennä jos ei ole oikean puolueen riveissä näiden nokkanaisten ja -miesten hanuria nuolemassa. Forssassa on työt jaettu iät ja ajat näille hännystelijöille. Haku prosessi töihin toteutetaan Forssassa teatterimielessä mutta valinta tehdään niin että pätevimmät ja parhaat ohittavat ne joilla oikean puolueen jäsenkirja. Tämän tietää jokainen.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Hänen täytyisi ajaa mm työläisen etuja, mitä hän ajaa. Omaa etuaan miten saa itsensä paremmin esille. Kun tekee virheitä siirtää ne toisten ”kontolle”. Ihme selittäjä!
- Anonyymi
On tuttu henkilö. Lopella sosiaali johtajana ollessaan hoiti asiaani erittäin huonosti. Teki räikeitä virheitä jopa valehtelu kuului hänen toimenkuvaansa. Eihän noita saa vastuuseen niin millään mutta karma hoitaa homman.
- Anonyymi
katselin kerran Forssan kaupungin juhlissa, kuka oli paikalla, niin niitä yhdisti, että lähes kaikki olivat sellasia, jotka eivät kouluissa pärjänneet. mutta puolueväri oli punainen.
- Anonyymi
Miten sää sinne sit eksyit/pääsit?
- Anonyymi
SDP ei koskaan ole historiassa ollut vähävaraisten tai suomalaisten puolella.
Johan sen todisti kun aloittivat laittoman kapinan ja maa syöksyi sisällis-sotaan.
Jos nämä lampaat suden vaatteissa olisi voittanut niin kyyti olisi ollut kylmää ja suomen kommunistit olisi jakanut karjalan kommunistien kohtalon setä Stalinin rautaisessa otteessa.
"Työväen paratiisi" Neuvostoliitto on vitsinäkin jo aika mauton. - Anonyymi
Oikea kysymys keneltä tämä Lepola sekä muut Kanta-Hämeen demarit oikein käskyjä ottaa vastaan?
- Anonyymi
Heh,et ole lainkaan tyhmä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157684- 583033
- 1952429
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101883Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1821795Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241532- 751301
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281202Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381183Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039