Dacia Sandero Stepway automaatti melkein 20 tuhatta. Eikä tuossa tietenkään ole edes talvirenkaita.
https://autotalopelttari.fi/vaihtoautot/dacia-sandero-stepway-tce-90-aut-comfort-2/
Daciako halpa auto?
10
156
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa Sanderon perusmalli (paljas auto) 2021 on 119000-
- Anonyymi
Siis 119000- Skr
- Anonyymi
Ruotsin hinta siis 119000-Skr !
- Anonyymi
Kyllä, melko lähellä 11500-e
- Anonyymi
Hirvee hinta suomessa tuosta kiposta. Kyllä, luit oikein. Kutsun dasiaa kipoksi koska on niin ankea auto. Ennemmin vaikka vanha mese.
- Anonyymi
Kuka vetää välistä melkein 10 tonnin vastarannalla??🧐🧐🧐
- Anonyymi
Tuolla 20 tonnillahan saa jo auton.
- Anonyymi
Tuon Stepway automaatin hinta näkyy Suomessa olevan 16399-e ilman siihen vielä lisättäviä autoveroja. Silloin kun EU.hyn liityttiin niin autoista piti tulla halpoja, ja se kai se Suomessakin keräsi EU intoa äänestämään mutta toisin on käynyt. Ruotsissa noita lisälisukkeita ole enää muuta kuin rekisteröinti maksu ja sen jälkeen normaalit käyttömaksut. Siitä johtuu tuo hintaheitto Suomen ja Ruotsin välillä. Eikä sen haku onnistu Ruotsistakaan ei uutena eikä käytettynäkään kun tulli ottaa omansa . Toisissa asioissa mennään EU.n puitteissa ja toisissa ei. Siitä on jo aikaa kun eu. hun liityttiin mutta mutta autoverosta ei näytä Suomi pääsevän !
- Anonyymi
Tottahan uusi auto ja sen kehittäminen on maksanut. Kyllä moni halpaa Daciaa ostamaan lähtenyt tulee yllättymään kun hinta vaan nousee ja nousee tuonne kahden kympin tuntumaan ja ylikin (vetokoukkua, renkaita ym.)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tottahan uusi auto ja sen kehittäminen on maksanut. Kyllä moni halpaa Daciaa ostamaan lähtenyt tulee yllättymään kun hinta vaan nousee ja nousee tuonne kahden kympin tuntumaan ja ylikin (vetokoukkua, renkaita ym.)
Käytetty hyvin kuntotarkastettu on viisaampi valinta. Löysät on jo hinnasta pois.Niihin saa jopa takuun.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771334Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109863
- 73856