Yrittelin tuossa varata aikaa - no, ei vielä onnistunut, mutta isoin harmitus tuli rokotuspaikasta. Se on "Keuruun neuvola".
Neuvola sattuu sijaitsemaan Terveyskeskuksen kerroksissa 0 ja 1, ja tietysti siihen on hyvän lisäksi kolme sisäänkäyntiä eri puolilla rakennusta:
https://www.seututk.fi/fi-FI/Yhteystiedot/Neuvolat/Keuruun_neuvola(35559)
Piikitykseen on varattu ruhtinaallisesti muutama minuutti ja paikalle saisi saapua korkeinaan viittä minuuttia aiemmin.
Niin että missähän osassa "Neuvolaa" rokotukset annetaan? Eli mistä ovesta lampsin sisään, ilman että tarvitsee umpimähkään kierrellä varsinaista piikityspaikkaa etsimässä?
Voisihan tätä kysyä suoraan terveyskeskuksestakin, mutta sinne nimen omaan kielletään soittamasta rokotukseen liittyvissä asioissa.
Äly hoi, älä jätä!
Missä Keuruun koronarokotukset annetaan?
Anonyymi
0
97
Luetuimmat keskustelut
- 901318
- 45647
- 20609
- 47563
- 46559
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38529Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132518- 41512
- 70511
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176468