Viestini sinulle nainen

Niissä ei ole ollut mitään muuta kuin melko neutraalia asiaa, mutta aavistatko jo sen, että haluan sinuun lähemmän suhteen?
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kyllä se on mielessä ollut.

Äänestä

Eipä tuota voi uskoa viestien perusteella.

Äänestä

Vaikea aavistaa Annat aika ristiriitaisia signaaleja.

Äänestä

Kyseiset viestit eivät siis ole olleet tämän palstan viestejä. - Aloittaja

Äänestä
  • Tarkoitatko wa- viestejä?
    Eräänkin viesteistä ei kyllä ota pirukaan tolkkua, jos niissä muka joku taka-ajatus ollut.
    Tiivis viestittely ja ehkä tapaaminen sen sijaan antaisivat häivähdyksen,että mies saattaakin aatella.

    Äänestä

  • Olen ollut jotain aistivinani 😇
    Tai sitten vaan kuvittelen...
    Mistä viestiteltiin lähiaikoina?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarkoitatko wa- viestejä?
    Eräänkin viesteistä ei kyllä ota pirukaan tolkkua, jos niissä muka joku taka-ajatus ollut.
    Tiivis viestittely ja ehkä tapaaminen sen sijaan antaisivat häivähdyksen,että mies saattaakin aatella.

    Tässä yksi viestittelijä, jonka viestien sisältö on mennyt jollakin ohi. Kyllä naisilla yleisesti on hyvät reseptorit huomata rivien välistä huokuva kaipaus ja tunne. Näin uskon, vaikka itsellä on toisenlaista kokemusta riittämiin. Jokainen tapaus on omanlainen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen ollut jotain aistivinani 😇
    Tai sitten vaan kuvittelen...
    Mistä viestiteltiin lähiaikoina?

    Työvuoroista😅

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työvuoroista😅

    Oujee, jos oot mies . Milloin viestiä lähetit naiselle työvuoroista ja pliis kellonaika viimeisimmästä

    Äänestä

No miksi niin epäilisin, kuten itse sanot viestisi ovat olleet neutraaleja. Ja epäile en muuta (ennenkin erehtynyt) ennenkuin selkeästi asian jollain tavalla esität.

Äänestä

siitä neutraulisuudesta olen juurikin surullinen 😢😦

Äänestä

"rakastuneet vain tuntevat sen, on tunne sanaton"
Hänelle, ei aplle.

Äänestä
  • Olisi vain molemminpuolista,
    yksin ikävä on aistia toisesta,
    luulla, haaveita omia peilata.
    Kahden kuuluu haaveilla,
    hehkuen viestejä lueskella.

    Äänestä

Miksi vain "neutraalia" asiaa? Voisi sitä vähän useamminkin viestitellä, jos pitäisi käsittää siitä jotain.

Äänestä
  • Kokeiltu on sitäkin. Aika laimea oli vastaanotto niillä kerroilla. Oliko taktiikka vai kohde väärä?

    -ihan sivusta huutelen, ei ap

    Äänestä

Neutraalia oli ja sellaiseksi tuntui jäävän vaikka katseet olis muuta kertonut..

Äänestä

En harrasta ranslaisialiittoja. Kaikki tai ei mitään.

Äänestä

Harva ajatuksia osaa lukea ja neutraalilta jää mieleen, hmmm neutraali.

Äänestä

En halua lähetellä kuin neutraaleja yksityisviestejä, silloin kun ei vielä ole kohdattu paljoa face to face.

Äänestä

Ei ollu sun omasta puhelimesta. Mun pää nyt tulkitsee kaiken.

Äänestä

Kyllä, tähän mennessä jos jotain niin sen oppinu, että sellasta miestä ei maa päällään kanna, joka ei naiselle viestiessään mieti oisko aineksii pieneen vipinään.

Äänestä

Mutta et ole se kenet sanot olevasi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niissä ei ole ollut mitään muuta kuin melko neutraalia asiaa, mutta aavistatko jo sen, että haluan sinuun lähemmän suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu