Polliisit voisivat tulla Husulan suoran monttuun mittailemaan nilkkien nopeuksia sekä liikennekelpoisuuksia.
Husula raikaa
10
983
Vastaukset
- Anonyymi
etkö sinä kyläpoliisina voisi hoitaa? täällä nillitys auttaa tosi paljon hah
- Anonyymi
Kyllä muuten auttaa, tein muutama vuosi taaksepäin sellaisen nillityskirjoituksen tänne, meni pariviikkoa etiäpäin ja oli poliisit tutkan kanssa valvomassa.
- Anonyymi
6.35 aamulla noin hölmöjä kirjoitellaan
- Anonyymi
Tee ilmoituksia poliisille suoraan
- Anonyymi
Tee itsestäsi hidastetöyssy ja mee makaamaan tielle.
- Anonyymi
ei poliisi tuollaiselle slummi alueelle tule
- Anonyymi
Tuleehan ne kun soittaessa kertoo nähneensä näiden juovan olutta ja lähtevän mopoilemaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuleehan ne kun soittaessa kertoo nähneensä näiden juovan olutta ja lähtevän mopoilemaan.
No sillähän poliisit saa paikalle, kun soittaa ja ilmoittaa, että täältä lähti just yks kännissä ajelee. Tai kertoo, että täällä oli viinariita ja nyt kuollut mies makaa lattialla. Silloin tulee kahvilla istuviin ja sormiaan pyöritteleviin poliiseihin kummasti vipinää.
Mutta jos soitat, että mut hakattiin ja ryöstettiin ottoautomaatilla/Mun kämpille on murtauduttu ja täältä on viety kaikki vähänkin arvokas/Kellarista kuuluu kolinaa, siel on kait joku huumeveikko viemässä renkaita. Tai ilmoitat jostain muusta vastaavasta, niin mitään ei tapahdu. Pyydetään vain tulee asemalle tekemään ilmoitusta. Se kun ei puhelimitse onnistu se ilmoituksen teko.
En kirjoittanut haminalaisen roolissa, asun toisella puolella maata.
- Anonyymi
Juuri tänää kävin mersun kanssa husulan salessa ja lähin kannusjärven suuntaan, mäenpäällä vähä vajaa 200. Siinä maisema liikkuu kivasti.
- Anonyymi
Eli Mersu tuli sinua vastaan entinen muijasi kyydissä, sitten parin oluen jälkeen päätit kirjoittaa tänne. Ymmärtää tuon, se vituttaa.
Itselläni ei ole autoa, mut juoksin sivattiin 150km/h kevyesti. Rolexi ranteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084525Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1003280Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131397Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241233Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2531169- 521148
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131- 551069