Tänään posti toi listan SDP:n tärkeäksi kokemista asioista.
Siinä huomio kiinnittyy kohtaan
• Kunta edistää asuinympäristöjen viihtyisyyttä
Tämä toivottavasti tarkoittaa myös sitä, ettei kylän laidalle tuoda tuulimyllyjä. Se nimittäin sotii vahvasti viihtyisyyttä vastaan. Vai onko tarkoitus autioittaa kylät lopullisesti.? Täällä maksetaan kiinteistöveroja siinä kuin keskustassakin, sillä erolla, ettei syrjäkylät saa minkäänlaista vastinetta.
Vaalilupauksia
9
93
Vastaukset
- Anonyymi
Jos mun tontille on tulossa mylly, otan sen ilolla vastaan - harmi, että ei ole sopivilla paikoilla omaa mettää. Myisin sen heti myllyn pohjaksi.
- Anonyymi
SDP:llä on hyvä ohjelma. Pidetään Karvia elossa ja elinvoimaisena. Luontoarvot ovat yksi asia elinvoimaisuuden ylläpidossa. Tuulimyllyistä ei ohjelmassa puhuta mitään.
- Anonyymi
Miettikööt nyt tosissaan mitä sivukyläläisille tarjolla, kiinteistöverojen maksusta. Vai sataako Kanttin katsomoon neki rahat?
- Anonyymi
Minä asun Karvian äärimmäisellä sivukylällä, en tunne itseäni kaltoin kohdelluksi. Tarkoitatko, että demarit ovat tuhonneet Karvian sivukylät? Kepujohtoisessa kunnassa? :D :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä asun Karvian äärimmäisellä sivukylällä, en tunne itseäni kaltoin kohdelluksi. Tarkoitatko, että demarit ovat tuhonneet Karvian sivukylät? Kepujohtoisessa kunnassa? :D :D
Vaalilupauksia olis nyt hyvä tehdä. Mutta, mutta toki ne unohtuu heti kun paikka saavutettu
- Anonyymi
Joo aika sinisilmäisiä on ihmiset vielä, jos johonkin vaalilupauksiin oikeasti uskovat. Minä en ole uskonut koskaan, enkä usko nytkään, ollaan olevinansa niin huolissaan kunnan asioista, mutta todellisuus on ihan muuta. Ja mitä kunnan viihtyvyyteen tulee, niin siitä ei ole tietoakaan. Eikä ole muuten yksikään ehdokas edes puolikkaalla sanalla kertonut, mitä pitäisi tälle keskustan rauhattomuudelle tehdä, ei sanallakaan!! Alaikäiset kakarat saavat tehdä mitä haluavat, kodin tuella tietysti niin, että kotirauhasta ei ole meillä muilla tietoakaan. Niinkauan kuin esimerkiksi tämmöisiin asioihin ei kiinnitetä mitään huomiota, on ääntäni turha odottaa, täysin mitättömät idioottivaalit, kuten aina.
- Anonyymi
Aina ne samat naamat valitaan , valta turmelee ja se on totta. Oman edun tavoittelijoita.
- Anonyymi
Kyllä sinunkin tapauksessasi pitäisi hakea apua masennukseen eikä syytellä yhteisten asioiden hoitajia. Alaikäisistä kakaroista oon samaa mieltä.
- Anonyymi
Eikö teillä päin sitten ole teitä talvisin aurattu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585564KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1983622Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91258Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT651058- 1021048
- 861035
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181022Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975