Olipa taas "mahtava" yllätys että

Anonyymi

vapaan kasvatuksen loisiva ja saastuva hälläväliä-kunhan-pää-sekaisin -nuoriso viittaa kintaalla karanteenille: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/81551b82-378c-41cb-92a0-a4d1bc2dffe0

Ainut toimiva ratkaisu kriisiin ja sen torjumiseen on EHDOTON ja TÄYDELLINEN kusiaistoukkien ulkonaliikkumiskielto ja vapauden täydellinen rajoittaminen tarvittaessa vaikka eristysleirein piikkilanka-aidalla.

3

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahoittelut, että pilaan täydellisen "ilosi", mutta myös vanhempia ihmisiä ollut karanteeninrikkojia näiden muutaman nuoremman lisäksi.
      Ehkä nuorilla ei ole ollut riittävän jämäkkää aikuista tukena ja nuorilla, kun tämä influenssa menee ohi suhteellisen vähillä oireilla, sitä helposti kuvittelee, ettei se ole muillekaan paha. No, tosiasiassa ei se olekaan kuin harvoille, joille moni muukin tauti vaarallinen, mutta leikitään nyt loppuun asti tämä pelkopornonäytelmä. Ohimennen sanottuna, nyt rokotetut ovat useat sairaalahoidossa ja monet rokotuksien jälkeen jo kuolleet pienen ajan sisällä, minunkin yksi perusterve sukulainen (suhteellisen nuori ihminen) miehen puolelta, että miten tämä nyt sitten on mennyt, noin niinkuin omasta mielestä. Rokotuksen jälkeen vasta ovat kuolleisuuskäyrät alkaneet nousemaan. Ei itse taudin ansiosta, joka ei ole edes yhtä paha kuin aasialainen aikanaan. Suhteita, vaikka siihen, jos osaat.

    • Anonyymi

      Euralaiset kusee koko Satakunnan alueen koronatilanteen ja saamme kaikki muutkin kärsiä rajoitteista kun siellä ei välitetä mistään muusta kun omasta itsestä.
      MONTA KUUKAUTTA KORONATILANNE pahin koko satakunnassa.
      Tosiaan olisi syytä pistää kiinni kaikki jos sitten ihmiset tulisivat järkiinsä.

    • Anonyymi

      järjetöntä menoa nuorilla ihmisillä, täytyy olla "hauskaa" ja muiden ihmisten
      välittämisestä ei väliä altistaen ja vaarantamalla muita ihmishenkiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      20
      4418
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1767
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1760
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1751
    Aihe