Olipa taas "mahtava" yllätys että

Anonyymi

vapaan kasvatuksen loisiva ja saastuva hälläväliä-kunhan-pää-sekaisin -nuoriso viittaa kintaalla karanteenille: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/81551b82-378c-41cb-92a0-a4d1bc2dffe0

Ainut toimiva ratkaisu kriisiin ja sen torjumiseen on EHDOTON ja TÄYDELLINEN kusiaistoukkien ulkonaliikkumiskielto ja vapauden täydellinen rajoittaminen tarvittaessa vaikka eristysleirein piikkilanka-aidalla.

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahoittelut, että pilaan täydellisen "ilosi", mutta myös vanhempia ihmisiä ollut karanteeninrikkojia näiden muutaman nuoremman lisäksi.
      Ehkä nuorilla ei ole ollut riittävän jämäkkää aikuista tukena ja nuorilla, kun tämä influenssa menee ohi suhteellisen vähillä oireilla, sitä helposti kuvittelee, ettei se ole muillekaan paha. No, tosiasiassa ei se olekaan kuin harvoille, joille moni muukin tauti vaarallinen, mutta leikitään nyt loppuun asti tämä pelkopornonäytelmä. Ohimennen sanottuna, nyt rokotetut ovat useat sairaalahoidossa ja monet rokotuksien jälkeen jo kuolleet pienen ajan sisällä, minunkin yksi perusterve sukulainen (suhteellisen nuori ihminen) miehen puolelta, että miten tämä nyt sitten on mennyt, noin niinkuin omasta mielestä. Rokotuksen jälkeen vasta ovat kuolleisuuskäyrät alkaneet nousemaan. Ei itse taudin ansiosta, joka ei ole edes yhtä paha kuin aasialainen aikanaan. Suhteita, vaikka siihen, jos osaat.

    • Anonyymi

      Euralaiset kusee koko Satakunnan alueen koronatilanteen ja saamme kaikki muutkin kärsiä rajoitteista kun siellä ei välitetä mistään muusta kun omasta itsestä.
      MONTA KUUKAUTTA KORONATILANNE pahin koko satakunnassa.
      Tosiaan olisi syytä pistää kiinni kaikki jos sitten ihmiset tulisivat järkiinsä.

    • Anonyymi

      järjetöntä menoa nuorilla ihmisillä, täytyy olla "hauskaa" ja muiden ihmisten
      välittämisestä ei väliä altistaen ja vaarantamalla muita ihmishenkiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      39
      8392
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      297
      6469
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      57
      6379
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      98
      5864
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      44
      5488
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4874
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4224
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      4001
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3726
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3272
    Aihe