Ei taida kiinnostaa sataman tekopesät pääskysiä. Pääskysiä kyllä lentää autolautassa oli pääskysten pesät suosittuja ne etsivät sopivaa pesimispaikkaa pitäisi pääskysten lentää Norjaa ja pesiä korjatussa autolautassa
Sataman tekopesät
Anonyymi
857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eivät välttämättä ensimmäisenä kesänä löydä. Odottaisin muutaman kesän ja tämä kokemuksesta.
Työttömät ja muut vätkylät joista ei ole töihin, niin menkööt satamaan seisomaan suu auki jos sattuisi pääskynen löytämään vätkylän suusta pesäkolon. Muistakaa turvavälit.
Lieksan pääskyset osaavat lentää vain suomea, eivät norjaa. Millaista on norjaksi lentäminen.
Pääskyt tekevät aina omat pesänsä. Eivät ne pesi tuollaisiin epämääräisiin kyhäelmiin.
Jotkut käy Thaimaassa leikkuuttamassa tekopesän
Ikävästi kovassa käytössä roikkumaan alkaneen pesän voi korjauttaa uutta vastaavaksi Bangkokin korjaamolla, PUSSY REPAIR SHOP.
Ei kun ompeluttavat pienemmäksi, nykyisin lapset tehdään kuulema keisarinleikkauksella, ettei värkki väljene.
Pääskyset seilasi autolautan mukana Lieksa- Koli väliä ja ruokkivat poikasiaan matkalla, ne oli varsinaisia muuttolintuja.