hellou kaikki!!!olisiko kiinalaisessa horoskoopissa yhtään kaksosta täällä.. siis tulihevonen..itse kuulun siihen harvinaiseen seuraan=)))niitä syntyy todella harvoin...olenko uniikki...eli 1966 syntyneet kaksoset..
muita tulihevosia???
hymyilijätär
12923
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jep, tulihevonenhan mie myöskin.
hyvää jatkoa teille vaan :)
Olen myös syntynyt kesäkuussa (tarkemmin 18 päivä) ja vuosi on 1966.
Osaisiko joku kertoa, mitä tulihevonen tarkoittaa, ja yleensä tämän vuosikerran kaksosista.
Kaikki 18 päivä syntyneet, laittakaas viestiä montako teitä löytyy.
minä myös tulyheppa ja jos olen ymmärtänyt oikein niin niitä syntyy todella harvoin...väliä en muista.heh,miun persuuna ainakin varmaan sitten sitä tulisinta luokaa kun tulihevonen=))))
Veljeni ja paras ystävättäreni ovat molemmat jousimies-tulihevosia (ja 1966 syntyneitä). Ovat molemmat ainakin todella taitavia yksityisyrittäjinä...
Tosin ystävättäreni tulisuus näkyy erityisen vankkana identiteettinä, joskus jopa niin, ettei muita ihmisiä koko maailmassa ole kuin hänen hankkeittensa palvelijoina... :)
Tämä siis on hänenkin tiedossaan, mutta minkäs sille tulisuudelleen suoranaisesti voi. Koulussa yrittivät murtaa milloin mitenkin, vaan eihän se niin voi mennä. (Täytyy löytää paikkansa, jossa on vastuuta ja itsenäisyyttä riittävästi, niin asiat sujuvat.)
juu.tulinen on kaksosen luonne,ystäväni on tulihevonen myös ja voi luoja sitä joka jää hänen vihan alle=)tosin on muuten erittäin seurallinen ja vilkas persoona.ja empaattinen herkkä pohdiskelija.tosin innostuu hyvin äkkiä mutta into loppuu myös lyhyeen.
Kuinka ollakaan, löysin vielä pari tulihevosta (sukulais- ja) ystäväpiiristäni lisää. Mieheni veli ja sitten toinen ystävätär... Molemmat vieläpä saman päivänä syntyneitä! Maaliskuun kuudentena 1966, hetkinen, ovat kaloja.
Minun kokemukseni on siis, että kyllähän noita tulihevosia onkin tielleni siunaantunut useasta suunnasta!
Tein analyysin kiinalaisen mukaan ("wanha kuu" tai jotain sentapaista, sivustoja ylläpitää Raimo A. Nikula ja nimen mukaan googlauksella löytyy) ja sain nuo molemmat tulihevosiksi.
Selittää nyt yllättävän paljon. Pidän kyllä molemmista. Ovat seurallisia, mutta kyllä aika itsekeskeisiäkin. Johtajatyyppejä, jotenkin edelleen!
(Itse olen kiinalainen vesitikru, älyllinen sellainen siis: vesi on eri juttu kiinalaisessa kuin länsimaisessa.)
minä myös olen jouskari tulihevonen ja en kyllä ole mitenkään erityisen yritteliäs mutta kuitenkin aika hyvä tyyppi (ainakin omasta mielestä) "nauraa päälle"
onhan meitä toki!!jänniä muuten nämä horoskoopit,vaikka en niihin usko mutta kyllä nämä luonne kuvaukset sattuu aikas nappiin kyllä.
ja huvittavinta,mun 3parasta ystävää on myös kaksosia.siinä se vasta kesäkeitto on kasassa.
Miten tarkistit noiden kaksoskavereittesi tulihevosuuden? Utelias...
onhan meitä vaikka miten paljon.
olen syntynyt 8.6.66.tosin haluaa tietää mitä tämä merkki tulihevonen pitää sisällään.luin vaan jostain lehdestä että tämä on minunkin merkki=)))
Voit lukea lisää vaikka allaolevalta sivulta.
En siis itse ole sivu(sto)n ylläpitäjä, eikä tarkoitus ole mainostaa mitään. Enkä edes tiedä, toimiiko koko hyperlinkki.
Googlaamalla varmaan löytyy netistä yhtä sun toista kiinalaisista systeemeistä yleensä (hakukonetta saa kai edeleen "mainostaa" näinä kiristyneen valvonnan aikoina?).
Jos pääset sivulle, sieltä löytyy myös laskuri ja tarkemmat lisätiedot aiheesta muutenkin...
http://koti.welho.com/rnikula/kiinasta.htm