Mikroautoilu/karting

aloittelia

Eli olisi tarkoitus aloittaa mikroautoilu/karting, mitä eroa näillä lajeilla on? Missä olisi hyvä&halpa rata, jolla voisi ajella, oman auton hankkisin kylläkin, mutta paljon yleensä on ratamaksu? Onko jossain hyvinkäällä päin rataa? siis itse asun tuusulassa, mutta siitä saisi olla radalle 50km. Miten onko netissä jossain jotain hyvää foorumia koskien asiaa??

5

5105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kooma

      Mikroautoilu/karting/kart.......kaikki tarkoittavat aivan samaa asiaa.

    • vroom

      Tuusulasta lähimmät ovat hyvinkää ja helsinki(tattarisuo).
      Ratamaksut vaihtelevat kuljettajan iän ja radan mukaan.
      10-15 euroo/päivä ja kausikortti 60-160 euroo

      Muita lähiratoja ovat vihti,riihimäki, espoo(vain lapsille).

      Kun tänne löysit niin kato lisää akk-motorsportin kotisivuilta myös keimola fk tai hyvinkään ua.

      • annekaarina

        Yritin soittaa Formulakeitaaseen Juvan teollisuuskadulla Espoossa, mutta numero ei ole käytössä. www.ytj.fi:n mukaan yritys olisi mennyt konkkaan. Onko kukaan käynyt ko. paikassa esim. tänä keväänä, että onko siellä todella vielä toimintaa?


      • ja pysyy
        annekaarina kirjoitti:

        Yritin soittaa Formulakeitaaseen Juvan teollisuuskadulla Espoossa, mutta numero ei ole käytössä. www.ytj.fi:n mukaan yritys olisi mennyt konkkaan. Onko kukaan käynyt ko. paikassa esim. tänä keväänä, että onko siellä todella vielä toimintaa?

        konkka


      • Nainen 39
        ja pysyy kirjoitti:

        konkka

        Hei!
        Poikani 10v. olisi halukas ruveta harrastamaan mikroautoilua, mutta kysyisinkin teiltä onko Lapinlahdella vai Kuopiossa lähin harrastus mahdollisuus? Laittakaa pikaista tietoa sivuilta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      53
      2844
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      30
      2110
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      20
      1785
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      374
      1329
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      30
      1299
    6. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      65
      1263
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      49
      1023
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1009
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      45
      896
    10. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      65
      878
    Aihe