Vuosia saman naisen kanssa ja en koe hänen

Olevan viehättävä millään tasolla. Seksiä kyllä tekee mieli mutta hänen kanssaan se ei vain onnistu kun alakerta ei toimi. Naiseni ei ole mitenkään kaunis, aikoinaan hänet huolin kun halusin parisuhteen.
484320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Ei muuta kuin eroat. Silloin pääset ongelmasta.

Äänestä
  • Säälin häntä. Tiedän ettei kukaan toinen häntä huoli. Ehkäpä voisin aloittaa sivusuhteen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säälin häntä. Tiedän ettei kukaan toinen häntä huoli. Ehkäpä voisin aloittaa sivusuhteen.

    Luulet tyhmä kuppe niin liikaa ittestäs

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luulet tyhmä kuppe niin liikaa ittestäs

    Kerroin vain miten asia on. Seisooko itselläsi jos nainen on ruma? Tuskinpa.

    Äänestä

  • Mikä sua häiritsee noin paljon tuossa aloituksessa? Taidat olla katkera nainen,kun noin hermostut.totuus satuttaa ja tämä kommentti sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luulet tyhmä kuppe niin liikaa ittestäs

    Ei, vaan itsetunnossa vikaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säälin häntä. Tiedän ettei kukaan toinen häntä huoli. Ehkäpä voisin aloittaa sivusuhteen.

    Kyllä oli ruma kommentti sinulta "Tiedän ettei kukaan toinen häntä huoli".
    Minä taas ajattelen että jokaiselle on joku kun vain toisensa löytää.

    Äänestä

Luulitko olevasi kovinkin hyvä työssäsi?

Minä en mitteen parisuhteita perusta kun olisin ollutkin jo sellaisessa.

Enkä muutenkoon noin ällöttävän miehen kanssa, taidat olla homeessakin koko mies.

Äänestä

Tee molemmille palvelus ja ota ero. Vaikka et itse koe häntä viehättävänä niin joku muu voi kokea.

Äänestä

Yleinen ongelma miesten keskuudessa. Sitä joskus itsekin tyytynyt ei niin viehättävään, mut ei siitä mitään tullut. Tavoitteena aina saada kaunis nainen! Enää en tyydy vain johonkin. 😮

Äänestä
  • Itsekin ajattelen samoin.

    Äänestä

Kylläpä se elämä vielä sinuakin opettaa. Loppuu se pinnallisuus.

Äänestä
  • Ei kaikki opi

    Äänestä

Kaunis ja fiksu nainen ei halua noin tyhmää ja pinnallista miestä.

Äänestä
  • Mutta rumako ei voisi olla fiksu??

    Äänestä

Nuorempi nainen kyl saa kikkeliin vipinää 👌

Äänestä
  • Mutta,saako nuorempi nainen homeisesta kuppesta mitään vipinää itselleen??

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta,saako nuorempi nainen homeisesta kuppesta mitään vipinää itselleen??

    Epätodennäköistä että sais

    Äänestä

  • Vitun yksinkertainen ääliö. Luuletko hölmö että kukaan nuori tuollaista vanhaa ruttukyrpää huolii, oikein naurattaa joidenkin miesten yksinkertaisuus ja suuret luulot itsestään

    Äänestä

Minuakin suuresti ihmetyttää kauniit naiset, joilla on ruman näköinen mies. Täytyykö heidän käyttää jotain liukkaria, jotta seksi onnistuu ylipäätänsä. Itse en ainakaan kiihottuisi ollenkaan. Vai onko raha, mikä pitää yhdessä, tai sitten ne naiset ovat aseksuaaleja, eivätkä muutenkaan pidä seksistä.

Äänestä
  • Silmät kiinni voi kuvitella tilalle vaikka hotimman kolleegan ja saa itsekin sitten jotain irti siitä jyystöstä

    Äänestä

höpö höpö rakkaani. haluut ihan sikana mua

Äänestä
  • no niinpä

    Äänestä

Itsellä oli aikanaan samanlainen vaiva...
Oman vaimon kanssa alkoi vähitellen sekä sekin määrä että samaa tahtia erektio hiipua, loppuen vähitellen kokonaan.
Luulin että minulla on jokin vakavampi vika alapäässä.
Kun erottiin kävin jonkin verran ulkona jossa tapasin nuoria ja kauniita naisia. Pelotti ensin mennä heidän kanssaan seksiä harrastamaan mutta huomasin että ei alakerrassa ole mitään vikaa.
Parhaimmillaan on ollut kaksi tyttöystävää vuoropäivinä ja viimeisen muutaman vuoden aikana kymmeniä. Seksi ollut pääsääntöisesti upeaa ja erektio ongelmista ei tietoakaan. Kun avauduin asiasta erään hyvän petikaverin kanssa kertoi hän mielipiteenään että jos hän ei saa miehellä kunnolla seisomaan on hänessä vikaa...
Se oli siis tyttöystävän sanomaa.

Äänestä
  • Oletan tän olevan vitsi. Mut jos ei, niin annan sulle vinkin. Vika on sinussa jos nainen ei ole sun kanssa parhaimmillaan ja haluttava.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletan tän olevan vitsi. Mut jos ei, niin annan sulle vinkin. Vika on sinussa jos nainen ei ole sun kanssa parhaimmillaan ja haluttava.

    Juurikin noin.

    Äänestä

Aapee tyhmästä päästäsi kärsii koko ruumiisi. Ottaisin osaa tuskaan, mutta oikeesti ei kiinnosta tyhmät.

Äänestä

Samaa mieltä hän sinusta. Et houkuta suuntaan et toiseen. Tee jotain itsellesi. Sinkkun mahiksesi on olemattomat.💩

Äänestä

Toivottavasti Ap otti eron.

Äänestä
  • Aika saamaton pasca vaikuttaa kyllä olevan.

    Äänestä

Siinäpä on sitten pilattu senkin rumankin naisen elämä.

Äänestä
  • Höpsis. Oman elämänsä pöntöstä alas veti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höpsis. Oman elämänsä pöntöstä alas veti.

    Hakeudu hoitoon.

    Äänestä

Jos oot itse hyvännäköinen ja timmissä kunnossa, niin saat kyllä muitakin naisia.

Äänestä
  • Noin tyhmä ei saa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noin tyhmä ei saa.

    Voi se silti tuskissaan luulotella niin.

    Äänestä

Vakka kantensa valitsee ja toisinpäin. Oot kyllä ihan omaa luokkaas ja eukkos kanssa. Pitkää liittoa teille toivottaen palstan sinkut

Äänestä
  • Säälittävää loukata kunniaa nimettömänä.

    Äänestä

  • Ja typerä uskoo kaiken näkemänsä. Onnea vaan tosta ymmärryksentasosta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säälittävää loukata kunniaa nimettömänä.

    Säälittävää luulla että kunniaa on loukattu. Tuossa nimenomasn sanotaan että ”omaa luokkaansa”. Itse loukkaat muijas kunniaa kun täällä nimettömänä hänestä kerrot asioita jotka vain sinä hän koette omassa vankassa pitkässä suhteessanne.

    Äänestä

Jos ryhtyy valheellisin perustein suhteeseen ilman tunteita, vain saadakseen jonkun, on toisen ihmisen tarkoituksellinen hyväksikäyttäjä! Vähän samanlaista hyväksikäyttöä kuin puolison ottaminen rahasta ilman tunteita. Yleensä se miten ihminen kertoo läheisistään ja miten hän kohtelee läheisiään paljastaa sisäisen kauneuden. Hyväksikäyttö yhdistettynä rumaan sisustaan kuulostaa hyvin vastenmieliseltä ihmiseltä!

Ihmisellä on vastuu itse etsiä itselleen kumppani, joka itselle kelpaa ja johon syntyy tunteita. Ei sitä kukaan muu voi määritellä mitkä asiat on kenellekin tärkeitä ja mitkä ei loppujen lopuksi merkitse mitään. Ongelma toki voi olla, ettei itse vastaa oman kohderyhmänsä vaatimuksia tai kelpaa kohderyhmälle vain helpoksi panoksi. Jos joku saa kymmeniä nuoria naisia vuodessa, senkus lopettaa suhteen, joka ei riitä ja painuu panemaan ketä sitten itse haluaakin. Se on myös kumppanille paras ratkaisu. Ei parisuhteessa ole pakko olla, jos ei itse halua.

Äänestä
  • Älä ala moralisoimaan. Meillä on yhteisiä lapsia ja en kaikesta huolimatta halua erota. Lapsilla on oikeus ehjään perheeseen.
    T: aloittaja

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä ala moralisoimaan. Meillä on yhteisiä lapsia ja en kaikesta huolimatta halua erota. Lapsilla on oikeus ehjään perheeseen.
    T: aloittaja

    Joskus perhe on ehjempi rikkoutuneena. Lapset saa ihan sairaan kuvan siitä mikä rakkaus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä ala moralisoimaan. Meillä on yhteisiä lapsia ja en kaikesta huolimatta halua erota. Lapsilla on oikeus ehjään perheeseen.
    T: aloittaja

    Olen eronnut itse hyvin huonosta liitosta haluttoman miehen kanssa. Hän ei halunnut läheisyyttä, kosketusta tai edes henkistä kontaktia mitenkään.

    En moralisoi, vaan kerron kokemuksesta! Vaimosi luultavasti on menettänyt naiseutensa, voi huonosti, ehkä syö siksi suruunsa ja elämä kansassasi voi olla aika ahdistavaa. Sellaisessa ilmapiirissä eläminen ei ole lasten eikä vaimosi etu! Jos haluat jäädä, tee se oikein. Ota kontaktia, arvosta vaimoasi, liikkukaa ja harrastamaa yhdessä, tee hyvää, mutta terveellistä ruokaa, ota arjesta vastuuta. Tai sitten kysy avoimesti haluaako vaimo avointasuhdetta, koska sinä et pysty hänelle fyysistä rakkautta antamaan. Sekin voi olla, että kun näet vaimon kelpaavan muille, sinunkin arvostukseni nousee ja vaimo alkaa tuntua haluttavalta kun tajuat että hän ei ole itsestään selvyys.

    Äänestä

Minä naisena tyydyin vähemmän komeampaan mieheen, kun luonne oli niin kiva. On nykyisin kuin petolinnun perse, ja luonnekin vähän niin ja näin.

Äänestä
  • 😂😂😂😂😂😂😂

    Äänestä

Eikö edes pimeässä yöllä toimi?

Äänestä

voiei kauneus on katsojan silmässä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olevan viehättävä millään tasolla. Seksiä kyllä tekee mieli mutta hänen kanssaan se ei vain onnistu kun alakerta ei toimi. Naiseni ei ole mitenkään kaunis, aikoinaan hänet huolin kun halusin parisuhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu